• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dyaneff - майстор
Привет,
имам въпрос относно работата с аквапанел. Изграждам малка баня. Изправянето на стените и "скриването" на тръби и вграден смесител е с аквапанел. В инструкцията на кнауф, пише, че може да да се уплътнят фугите с лепило за фуги (PU). Цитат " при използването на това лепило отпада необходимостта от изискващата значително време шпакловка на цялата повърхност в комбинация с фугопокривна лента".
Фугите ще са само две, банята е изградена от три листа аквапанел с конструкция,и ПВЦ врата на четвъртата стена.

Означава ли това, че мога да не шпакловам целите панели със стъклофазерна мрежа ?
Гост - специалист
Поздравления :supz: =D> Един човек тук да използва правилния материал за баня! Всички слагат гипсокартон...
А щом така са го написали- значи това означава- може и да не шпакловаш целия панел, а само фугите. Но нищо не ти пречи да го шпакловаш, де ;-)
dyaneff - майстор
Пречи ми само това, че не мога да намеря препоръчаната от кнауф шпакловка за аквапанел. И не мога да реша с какво да я заменя.
chapara - майстор
Замени я с хидроизолационна лента на снадките, грунд и стъклофибърна мрежа нацяло с флексово лепило и на края с цялостна двукомпонентна хидроизолация на циментова основа :wink:
dyaneff - майстор
Хидроизолация не може ли с Mapelastic AquaDefense ?
Гост - специалист
chapara написа:
стъклофибърна мрежа нацяло с флексово лепило
:shock: Един вид "българският аквапанел" върху аквапанел :supz:
Чапар, това да го патентоваш, докато от Кнауф не са се усетили :hallo:
jekasus - майстор
dyaneff написа:
Пречи ми само това, че не мога да намеря препоръчаната от кнауф шпакловка за аквапанел
Логично в банята да ползваш само лепило за плочки.
dyaneff написа:
Mapelastic AquaDefense
От однокомпонентни хидроизолации харесвам само Теразид GТ-11.
При използване на ПУ за всичките снадки, смисъл от използване на мрежа цялостно отпада.
chapara - майстор
Въпрос на избори, Фсичко може да отпадне, но и презастраховката не пречи :-D , ако го правя за себе си, така бих постъпил, на там вадете си изводи, гледайте повечко клипове, по възможност Хамериканските. А инак за някакви си три фуги, а бе, хайде водата там ли баш ще иде, а не в сифона :-D
dyaneff - майстор
Благодаря за съветите.
Въпреки различните мнения, реших да изпълня заръките на chapara.
Boychev - помощник
Да не отварям нова тема,искам да направя куфара в банята с аквапанел,само че от магазина ми казаха да взема аутдоор,удачно ли е това ?
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловане на аквапанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: