• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
КИМИ - специалист
Преместване на душ-смесител... налага се заради мястото на душ-кабината. Топлата слиза отгоре, студената се качва отдолу и съм се объркал от сметки колко колена и тръби трябват(има и минаване зад друга тръба)- ще ги правя с поцинковани тръби и колко края на тръбата трябва да е до новата плочка- ще се лепят плочка върху плочка. Преместването на смесителя е на 38 см +-2 вдясно до нарисуваните тирета и съм в ШАХ!!! Моля за помощ от ВиК специалист!
Изображение

Изображение

Изображение
chapara - майстор
КИМИИ, като ги гледам трибите ти, си за цялостна промяна-подмяна :wink: :wink: :wink: :roll:
jekasus - майстор
Тръбите наистина са зле, а и тая плочка-сапунерка ще пречи на новите плочки :-D
Поне тръбите подмени, ако покрай тях и всичко друго не падне...
КИМИ - специалист
OK, сапунерката няма да е там, но тръбите над 2- ро коляно нагоре и надолу са като нови и няма да ги махам- само- тези диектно към душа- тях ще ги изхвърля, обаче трябва да си поръчам нови са удължаването и там ми е проблема, че майстора, дето нарязва тръби в магазина ми иска точен размер и си е е.ало мамата.
iliya_i - майстор
КИМИ написа:
...но тръбите над 2- ро коляно нагоре и надолу са като нови и няма да ги махам- само- тези диектно към душа- тях ще ги изхвърля...
Сигурен ли си, че на друго място, дето не си открил тръбите, положението не е по-зле от това?
Ремонт на баня не се прави всяка година.
На снимките се вижда само тръбата за студена вода. Топлата ако откриеш ще е много много по-зле.
chapara - майстор
Защо все по трудния начин :? Изхвърли всичко и за час си налепи новите, вместо точни размери, които няма как да уцелиш, а и след10 години си пак на тоя хал. С PPR a се тръгва от смесителя :idea:
Chefo77 - майстор
И аз мислех, че тръбите са ОК, защото тези, които виждах отвън, бяха перфектни. А са 1971-а монтирани, поцинковани ...
Виж в тази тема снимката на тръбата на горещата вода:

viewtopic.php?f=4&t=57709&start=10

Заблудата ще ми струва над 5 големи, скоропостижно.
Просто да знаеш какво МОЖЕ да те очаква малко след планирания от теб ремонт. Ако не приятелски, то поне колегиален съвет.
КИМИ - специалист
Разбрах ви тЪнкио намек! :rock:

Баща ми ме е учил да слушам "учените хора" и реших, че ще е по-добре да сменя всички тръби в банята до бойлера. освен, това напоследък топлата вода в душа идваше с двойно по-ниско налягане от студената и имам съмнения за ръждиви натрупвания и стеснения, които да ме доведат и до "притеснения" :? :-D
iliya_i - майстор
КИМИ написа:
Разбрах ви тЪнкио намек! :rock:

Баща ми ме е учил да слушам "учените хора" и реших, че ще е по-добре да сменя всички тръби в банята до бойлера.
.
Не само до бойлера, а изобщо "всички тръби в банята" :wink:
КИМИ - специалист
Taка, де- бойлера е в далечния ъгъл и нЕма начин да не се сменят всичките.

Изображение

Тая хоризонталната отдясно ръждясала тръба е все едно идващата студена вода, но да я сменя ще разказвам играта и на тоалетната, която е съседната. УДЖАСТ! :finga: :axe: :проба: :butthead:

Банята ми заприличва все едно е минал урагана Ирма, кога ще се разхубави- не знам. :rock:
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на душ-смесител..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: