• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Всичкото е супер ама да видим след зимния сезон какви ще са отзивите. То се натрупаха повече мнения за хвалби отколкото за начин на работа, характеристики и особенности за камината :lol:
filmatoplo - майстор
:) Вярно е ,за сега данните как работи камината и настройките са засекретени :-D .Относно как ще изглежда камината след един отоплителен сезон ,ами като кола и жена - различно експлоатирани един я гали друг налага :lol: .И аз искам отзиви ама собствениците на камини се хвърлиха в друга посока ,аз какво да кажа като съм пристрастен и все мяса на реклама . :wink: Нека хората да се въоръжат с търпение ,в началото е така от неразбиране и от липса на обяснение може камината да изглежда не това което сте очаквали но след като нещата ви се изяснят ще видите че камината си върши работата по предназначение и ако малко поне я обслужвате няма да има проблеми с нея .С една дума камината си е ваша гледайте си я като писано яйце ,ако видите че нещо се клати по нея не чакайте да падне :) .
Последна промяна от filmatoplo на ср сеп 13, 2017 8:52 am, променено общо 1 път.
grants - специалист
Аз не разбрах как се почиства основно камината, переодичното почистване на горивната камера на колко време е, има ли турболатори, каква е горе долу минималната мощност на която може да работи и стъклото което добре са скрили дали ще се зацапва. Това са чисто конструктивни въпроси, за които грейко инженерите трябвало да помислят :lol: другото е контролера, но той си е натурелски и чисто като избор е много добре.
filmatoplo - майстор
:) Аз да кажа че ако се включат Ганевците .Камината има всичко необходимо за обслужване почистване ,даже камина за 5000 лв няма същото .Има пружини които служат веднъж като турболатори и най важното за почистване ,има си една халка да я нарека след като се дръпне нагоре всички пружини в камерата се движат едновременно и така всеки ден с едно движение най малко имаш чисти димогарни тръби за разлика от всички други камини .За стъклото - почти няма камина коята като Грейко да има обдухване с въздушна струя на стъклото точно за това - да Не се цапа стълото .Има и други екстри които я различават от камините на пазара с цена до 2500-3000 лв .То тези две неща стигат ,колкото по често се почиства камината по добре ,моята Не Грейко я чистя всеки ден ,това го разбрах веднага че е необходимо топлообменника да е чист -наблюдавайки температурата на димните газове ,при мен на дисплея ги гледам всяка секунда и си личи кога е за чистене .
m.eit - специалист
grants написа:
Всичкото е супер ама да видим след зимния сезон какви ще са отзивите. То се натрупаха повече мнения за хвалби отколкото за начин на работа, характеристики и особенности за камината :lol:
Споко ,сезона не е започнал след месец всичко ще бъде проверено и обяснено по настройките!
А като надеждност след края на сезона! Аз имам притеснения само за хора които разчитат на калпави подпечатвачи на гаранцията като една персона която бях споменал по напред в темата! :weedman:
martolk - специалист
Наистина се почиства елементарно, точно това бе и една от причините заради които я купих. Има и други, в този ценови клас, които имат същите (екстри). Относно обдухването на стъклото не знам колко е ефективно, но щом са го сложили, сигурно е по-добре с него. Това, че не се зацапва стъклото е мит. Най-малкото полепва много фина прах, има си потъмняване. Затова и са сложили декоративния капак - за хора, които се дразнят от това. Препоръчително е ежедневно почистване на камерата, така се гарантира добрия горивен процес.
filmatoplo - майстор
Ето един искрен отговор :) ,ако при моята камина се почиства толкова лесно ,поне по два три пъти ще го правя на ден ,сега само веднъж стържат . Освен чрез пружините не е лошо и камерата и кошницата да се почистват ,някой това ще го забравят но бързо камината ще им припомни :) .
grants - специалист
Горивната камера няма нужда от ежедневно почистване ако е направена с акъла си. Ако горивния процес е оптимален, то пепелта която остава или се издухва нагоре или пада (в по-големия си %) долу в голяма кошница за пепелта. Аз последните студени дни на тази зима карах точно седмица без да отварям камината и резултата беше само препълнена голяма кошница с пепел, нищо друго, нито Т на изх.газове се завиши, нито горенето се промени.
Когато горенето не е оптимално в малката кошничка, където горят пелетите започва да се натрупват неизгорели пелети/жар и с времето се втвърдяват втвърдяват и накрая се задръства кошничката и горивния процес хептен се разваля и следва почистване.
Грейкото е измислено супер щом с тези пружини можеш да си правиш ежедневно почистване на димоотводите без излишна цапуртия, въпроса е къде пада изтърганата сган и лесно ли се почиства. Гледах мисля че камините на Екоспар имаха едни като чекмедженца долу, където падат въпросните изтъргани сажди които се чистят лесно. Но все пак трябва да има някакви ревизиони отвори, които се отварят поне веднъж годишно за основно почистване :?
martolk - специалист
grants написа:
Горивната камера няма нужда от ежедневно почистване ако е направена с акъла си. Ако горивния процес е оптимален, то пепелта която остава или се издухва нагоре или пада (в по-големия си %) долу в голяма кошница за пепелта. Аз последните студени дни на тази зима карах точно седмица без да отварям камината и резултата беше само препълнена голяма кошница с пепел, нищо друго, нито Т на изх.газове се завиши, нито горенето се промени.
Когато горенето не е оптимално в малката кошничка, където горят пелетите започва да се натрупват неизгорели пелети/жар и с времето се втвърдяват втвърдяват и накрая се задръства кошничката и горивния процес хептен се разваля и следва почистване.
Грейкото е измислено супер щом с тези пружини можеш да си правиш ежедневно почистване на димоотводите без излишна цапуртия, въпроса е къде пада изтърганата сган и лесно ли се почиства. Гледах мисля че камините на Екоспар имаха едни като чекмедженца долу, където падат въпросните изтъргани сажди които се чистят лесно. Но все пак трябва да има някакви ревизиони отвори, които се отварят поне веднъж годишно за основно почистване :?
От димогарните тръби пада в горивната камера. Отделно има две ревизии под камерата (кръгли). Виж на снимките, които ти пращах. Вентилатора също има ревизия под десния капак, но той се чисти евентуално веднъж годишно. Пепелника е доста плитък и не виждам как ще изкара повече от 2-3 дни, без чистене. Освен това има голяма разлика дали ще гори с килограм на час или с два. Не смятам за разумно да се почиства на по-редки интервали от 24 часа работа.
Ndp007 - специалист
Имам един въпрос към разбиращите.Когато шнека ми спря ми казахте че съм прегрял камината защото съм затворил всички термоглави е имало голяма инерция на огъня.Така а ако си сложа помпа БГВ тогава тя ще върти пак само водата в бойлера без радиаторите , няма ли пак да има голяма инерция на огъня и пак да прегрявам камината.Ето принципна схема но може да не се вижда добре.

Относно термосондата от ляво ,която казахте да проверя ,то тя се вижда през страничния капак който ме мързи да сваля и затова я снимах.Питам толкова ли трябва да се показва от този конектор за кабели или трябва да е по-навътре?

Прикачен файл

IMG_20170913_210255.jpg

Прикачен файл

IMG_20170913_210251.jpg

Прикачен файл

IMG_20170913_205955.jpg

Прикачен файл

15.PNG
15.PNG (30.98 KиБ) Видяна 2061 пъти
Последна промяна от Ndp007 на ср сеп 13, 2017 9:22 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: