Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Аз ще опитвам и на 10 и на 0. Между другото, времето за нагряване на керамичната запалка е направено през 10 секунди, така че изборът действително е или 0, или 10, щото следващата опция е 20 s. Та като видя кога пали по-бързо ще го оставя на едно от двете положения.
Разбира се, с моите две прословути вече запалвания, опитах първо с 10 и после с 0. Е с 0 секунди запали за над две минути, а с 10 за по-малко от 1 минута. Обаче пък и пелетите бяха различни - с 10 сек от дърво и с 0 от другите.

А шнека ... виж откъде имаш достъп да бръкнеш с дълга тънка отвертка. Чегъртай по стените около него като гледаш да не го закачаш и така.

Въпрос: по време на горене може ли да се променят настройките от задържането на F и Enter?
geniya - специалист
Може да се променят по всяко време....
filmatoplo - майстор
Запалката за 10 секунди тъкмо започва да почервенява ,това е нищо с по нататъшното натоварване на което може да се подложи с калпави пелети или не точна доза .Има горелки др модел които включват нагревател още преди да пуснат пелети .
LazarGanev - "Велик майстор"
За горелките, при които пелетите горят върху скара (решетка) има смисъл от предварително загряване, но при Грейко се пали връхчето на пирамидката. При положение, че пирамидата от пелети се образува за 90 секунди (F Load), не виждам смисъл от предварително подгряване 10 сек, от което след още 10 секунди няма следа :?
filmatoplo - майстор
За предварително подгряване при Грейко и дума не може да става :) Абе който прави експерименти да има 100 лв в джоба ей тъй да почерпи . :wink:
filmatoplo - майстор
:) Днес даже ми остана време за една профилактика на една горелка Грейко рб 30 ,нещо спирала .Разчекнах я като пиле на грил ,проверих и почти всичко - вентилатор с прах ( почистих), оптодвойка с прах (почистих ) ,фото сензор с прах (почистих),платка с прах ( почистих) ,най пострадал бе вътрешния шнек - крив и къс опира по тръбата и скърца не избутва дозата добре напред ( свалих мотора със шнека ,отделих само пружината и я оптавих и разпънах малко да си върне дължината ) ,прегледах настройките (регулирах доза първоначално зареждане) .Човека беше се отчаял ,след тоеа му се върна усмивката :wink: .Съвет прегледайте си горелките преди сезона .тази започва трети сезон .
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
:) Днес даже ми остана време за една профилактика на една горелка Грейко рб 30 ,нещо спирала .Разчекнах я като пиле на грил ,проверих и почти всичко - вентилатор с прах ( почистих), оптодвойка с прах (почистих ) ,фото сензор с прах (почистих),платка с прах ( почистих) ,най пострадал бе вътрешния шнек - крив и къс опира по тръбата и скърца не избутва дозата добре напред ( свалих мотора със шнека ,отделих само пружината и я оптавих и разпънах малко да си върне дължината ) ,прегледах настройките (регулирах доза първоначално зареждане) .Човека беше се отчаял ,след тоеа му се върна усмивката :wink: .Съвет прегледайте си горелките преди сезона .тази започва трети сезон .
И аз днеска прегледах моята. Пуснах тест на помпите да се развъртят, тест на шнековете абе всички тестове без запалката. Я сподели вентилатора трудно ли се смъква и имаше ли пепел вътре. Малкия шнек какво значи по къс с колко. И аз започвам 3 ти сезон.

Прикачен файл

6nek.jpg
6nek.jpg (25.7 KиБ) Видяна 2166 пъти
filmatoplo - майстор
Вентилатора не го свалях ,с четка и прахосмукачка го почистих както и включих да повърти .Шнека бе с около 5 см по къс сравнен с тръбата на малкия шнек ,погледнато отпред той се криеше назад ,със клещите леко полеко му изправих кривината и удължих може да е от нагряване или си е така от мек метал .
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
Шнека бе с около 5 см по къс .
Моя си е с нормална дължина до края на тръбата. Да не би тоя клиент да има безкраен суспенд. Моята е изгорила 8 тона слънчоглед за 2 сезона и никакви видими проблеми не виждам. Първата година си играх със суспенда видях че повече от 20-25 минути не поддържа със слънчогледови пелети и се отказах, на втората година сложих буфер и го намалих на 1 минута колкото да не е без хич по съвет на Лазар че е по добре да изгори дозата докрай и да и приберем топлината отколкото да тлее да се изгуби топлината и да се чуди как да направи налеп по горивната камера. За тая година съм поръчал 4 тона пелети и мисля само да експлоатирам без подобрения на системата.
Поздрави. :partyman:
Здравейте!
Прочетох доста неща във форума за пелетните горелки Грейко и останах с впечатлението че са един от най-правилния избор за горелка. Нямам опит с такива съоръжения и ще съм благодарен ако някой ме насочи какво да избера. Мислех да купя някоя използвана пелетна горелка, но и за тях няма много обяви и се намират трудно. Мисля че котела ми не е достатъчно киловати за да може да захрани отопляваната площ и за това си мислех да пробвам с една пелетна горелка и ако не стане да сменям котела.
Ще отоплявам къща на два етажа като общата площ е около 150 квадратни метра в малък град на река Дунав
Котел на твърдо гориво Дакон дор 16 киловата, миналия отоплителен сезон го запалих за първи път като монтирах радиатори и подово отопление на втория етаж който ще е обитаем, а на приземния е котелното и две стаи, като мисля да отоплявам и тях. Както и бойлер със серпентина ще има до време.
Монтирани радиатори на обитаемия етаж:
Стая 15кв.м-радиатор панелен 200см на 60см
Стая 9,5кв.м-радиатор панелен 140см на 60см
Баня 3,5кв.м-подово и лира с рзмери 80см на 60см
Коридор 6,5кв.м-радиатор алуминиев 9глидера на 60см
Стая 12кв.м -радиатор панелен 160см на 60см
Стая 12кв.м-радиатор алуминиев 21глидера на 60см
Антре 3,6кв.м-подово
Системата както е сега съм я измерил заедно с котела събира около 100 литра вода.
Така както е тази зима палих котела с въглища и трудно поддържаше 60 градуса на котела.
Ще се радвам ако някой даде съвет какво да направя.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: