• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 176
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Щот не си знаел тия за по 2 лв. Райдера на този рамер е 10 лв - http://www.onlinemashini.bg/disk-za-cir ... 00mm/17016
Между другото, преди да си взема педесетина от тия дискове по 2 лв, карах с разни други. На един битак мернах едни по 4 лв и ги изкупих всичките (десетина бяха). Слагам от тях един нов и почвам да режа напречно чамови дъски с пендулата. Трябваше ми междувременно да резна 2-3 парчета ламиниран паркет, да си направя нек'ви ограничители с тях. Ми след паркета вече диска не щеше да реже чама хич. Даже имам спомен, че изгорих една пендула да я напъвам. Докато на тия от 2-та лева не съм виждал таква очебийна разлика.
Chefo77 - майстор
Е, виж сега - аз не мога да ползвам чак такива ментета :lol: :lol: :lol:
Шегувам се, просто не зная как ще се държи диска или зъбите. Райдър, колкото и да са нисък клас, все малко от малко си гледат качеството. От много време не съм попадал на крив диск, а не помня да ми се е чупил зъб. При тези машини е доста опасно.
cvetomir_77 - специалист
Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение
bulhomes2 - майстор
Chefo77 написа:
Е, виж сега - аз не мога да ползвам чак такива ментета :lol: :lol: :lol:
Шегувам се, просто не зная как ще се държи диска или зъбите. Райдър, колкото и да са нисък клас, все малко от малко си гледат качеството. От много време не съм попадал на крив диск, а не помня да ми се е чупил зъб. При тези машини е доста опасно.
Да ти кажа, че и алуминий режа с тия и не съм виждал досега счупен зъб. То стана все едно аз ги продавам, а не е така. Всеки е свободен да си купува каквото иска - само споделям, че тези ги ползвам и харесвам.
mavryt4o - майстор
cvetomir_77 написа:
Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение
2 такива си бях взел едната адски тежка чугунена.В момента когато ми изпадна да си купя българска трифазна за 150лева, ги подарих на приатели да се мъчат. :-D
miliad - майстор
bulhomes2 написа:
Да ти кажа, че и алуминий режа с тия и не съм виждал досега счупен зъб. То стана все едно аз ги продавам, а не е така. Всеки е свободен да си купува каквото иска - само споделям, че тези ги ползвам и харесвам.
Колеги при рязaнето нa кaкъвто и дa е тип aлуминиеви профили, бъдете много внимaтелни, зaкрепвaйте профилa стaбилно и подaвaйте бaвно зa рязaне.
Виждaл съм професионaлни, големи дискове изкривени и със счупени зъби от зaбивaне в нaглед тънък aлуминиев профил и то сaмо, зaщото профилa е мръднaл при рязa. Виждaл съм и сгънaт профил в следствие нa бързо подaвaне нa циркулярния трион и зaвличaнене нa мaтериaлa . При тaзи ситуaция, пaк често имa повреди по плaстините, пинякогa и по дискa.
Гледaм голямa дискусия се зaформи след моя коментaр.
Кaто съм нaписaл, че ползвaм евтини дискове зa рискови мaтериaли, нямaх предвид, че режa дъски инкрустирaни речни кaмъни и нaковaни с пирони тип" цигaнски клинци". Имaм предвид че евентуaлно може дa имa нещо.Не вярвaм нa някой дa му се искa дa съсипе диск от 80 и нaгоре лв, тa дори и дa опре сaмо до зaточвaне.
НО, икономиите не трябвa дa рефлектирaт върху мерките зa безопaсност.Когaто рaботя винaги ползвaм протектор зa лицето или очилa.
cvetomir_77 - специалист
mavryt4o написа:
cvetomir_77 написа:
Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение
2 такива си бях взел едната адски тежка чугунена.В момента когато ми изпадна да си купя българска трифазна за 150лева, ги подарих на приатели да се мъчат. :-D
Тази е малка и лека.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То, да е лека, не е баш плюс
bulhomes2 - майстор
Взех си един абрихт, щото го видях евтин - 330 лв. Фабричен, с лети чугунени плотове, с 3 ножа. Не съм му мерил ширината, но вероятно е над 30 см. От петък го обикалям и май не виждам кога ще ми остане време да го почистя, сглобя, а и най-важното - май не виждам къде ще го сложа. Та ако някой го иска - на тая цена плюс 2 бири, които да изпием заедно.
cvetomir_77 - специалист
n_a написа:
То, да е лека, не е баш плюс
Принципно си права, но зависи за какви цели ти трябва.
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: