• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Andri01 написа:
8-10 месеца,и е готов! Посъбирам му малко "работниците" и го разхвърлям -да го ядат доматите,краставиците....:)
И аз така си ги представям нещата, догодина на пролет освобождавам компостера за новите клечки и треви - бързата работа, срам за майстора.
Andri01 - майстор
8-10 месеца,и е готов! Посъбирам му малко "работниците" и го разхвърлям -да го ядат доматите,краставиците....:)
nautilus33 - майстор
Понеже постовете изчезват безследно, да попитам- от 1куб. компостер приблизително каква площ може да се натори?
Andri01 - майстор
1 куб. компост или 1куб. компостьор-съд?
nautilus33 - майстор
1куб. компостьор-съд
Andri01 - майстор
Зависи какво и колко слагаш в него. Ако слагаш само материал за компостиране,излиза към 40% от обема. Ако сложиш и пръст-става повече компост и по бързо.
kuger - майстор
Моя компостьор трето лято го пълня, все слиза материала надолу. Още не съм вадил компост, но при проверка вече има за вадене.Слагам всичко отпадно от градина и кухня, без готвено, месо, кости. Ако ми попадне червей, и него вътре. Това лято го оставих отворен, поливам го от време на време.
Мисля си компоста, смесен с горска почва да го ползвам при направа на разсад. За китките на жената също.
Не му помня обема, купуван е от ЛИДЛ.
Ако няма полза за тор, поне не си играя да изхвърлям отпадъците от градината, под ръка ми е.
preslav - майстор
nautilus33 написа:
Понеже постовете изчезват безследно, да попитам- от 1куб. компостер приблизително каква площ може да се натори?
Andri01 и kuger не са те излъгали - първо от 1 кубик компостер ще изкараш 0.3-0.4 кубика компост за едно лято т.е. и една фитара няма да покриеш, но в замяна на това когато приготвяш разсад няма да ти се налага да купуваш готови почвени смеси, второ дворът ти ще е почистен от излишни треви и клони, трето знаеш какво си слагал и няма да вкарваш чужди зарази в градината си. Моят компост е готов, но още не съм го ползвал, не гледам на него като на тор - за торене си има торове.
nautilus33 - майстор
kuger написа:
Моя компостьор трето лято го пълня, все слиза материала надолу. Още не съм вадил компост,
Ами аз пролетта, изкопах една малка дупка в края на двора, на сянка и там хвърлих всички плевели и треви, които почистих от градината. Вчера трябваше да заровя дупката, и като тръгнах да вадя, всичко под най-горния слой беше готово, поне според мен. Приличаше си точно на тор.
preslav написа:
Моят компост е готов, но още не съм го ползвал, не гледам на него като на тор - за торене си има торове.
Аз купешки торове не мисля да вкарвам. Само оборски тор, без други химии. Ианче торът от компоста, за какво може да се използва тогава, щом не го определяш като тор? Т.е. значително по-слаби качества ли има да речем от оборския тор?
Andri01 - майстор
Стъбла от домати,краставици,плевели-не се слагат! първите имат разни болести в себе си ,а плевелите поникват. Аз не слагам и семки от домати,краставици или пипер-да не поникнат / случайно/ :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Компостиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: