• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ти се радвай камината да гори по 1 кило на час ( то няма как да дели зрънцата съдържащи се в 1 кг така че да се поддържа читав огън ,но почти успява ) и от там нататък гледай камината да работи само 15 часа в денонощието че да ти даде 15 кг разход за 24 часа :wink: това правя аз ,иначе ще ми изгори 24 кг .
Маци - специалист
Да определено това искам дано да стане .....ако ли не ще има яко ръчкане по настроиките :).....някой случаино да има книжка с сервизните настроики на камина лили
filmatoplo написа:
Ти се радвай камината да гори по 1 кило на час ( то няма как да дели зрънцата съдържащи се в 1 кг така че да се поддържа читав огън ,но почти успява ) и от там нататък гледай камината да работи само 15 часа в денонощието че да ти даде 15 кг разход за 24 часа :wink: това правя аз ,иначе ще ми изгори 24 кг .
Може ли настройки на шнек и вентилатор?Отоплявам 90 кв.къща с ПВЦ дограма,изолация на таваните и стени 30 см. без изолация.Имам външен стаен термостат.А също и настройка тайп пелет.Пелетите са ми клас А букови на Севлиево.
bmahob - майстор
filmatoplo написа:
Ти се радвай камината да гори по 1 кило на час ( то няма как да дели зрънцата съдържащи се в 1 кг така че да се поддържа читав огън ,но почти успява ) и от там нататък гледай камината да работи само 15 часа в денонощието че да ти даде 15 кг разход за 24 часа :wink: това правя аз ,иначе ще ми изгори 24 кг .
Кило на час това са 5kw :-D ти колко м2 грееш и на колко градуса :? :? :? :?
filmatoplo - майстор
Аз лично топля 55 квадрата полувин етаж ( на стълбището се разделя етажа на два тристайни апартамента ) та ползвам южния за живеене .точно в момента е 25,4 гр ,няма изолация ,алуминиева дограма (лош вариант) :wink: та сега само припалвам вечер ако температурата падне под 23 -22 гр .Температурата на водата 50 гр ( знам че е малко ) вървя по ръба но конденз няма .На 50 гр камината работи на степен 1 и тук там за минута две седи в изчакване и пак на едно ,така гори по 1 кг на час пелети ,мога още малко да намаля подаването но това вече не е горене като хората - ами почти загасва и пламъка се възобновява .В най големите студове даже не съм я карал да вдига над 55 градуса .Ако сменя дограмата и изолирам тук там вътрешно ,ще намаля броя на часовете които ще работи (тук е ключа за малък разход) защото не може да се намали фактическото горене на камината - което е 1 кг на час .
bmahob - майстор
Е кефа ти се на изложението и топлината на апартамента/етажа с моето северно изложение с калкан към юга :shock: :shock: :shock: ужас, дори с външна изолация 8см/ на таваните все още в процес на правене от горна страна с фибран/ си е студ
pikelll - специалист
berta2014 написа:
pikelll написа:
С тези настройки без стаен термостат, ще ти даде голям разход.
Моите са 1 степен 1,2 пелети и 1200 вентилатор.
2- 1,4, 1300.
3- 1,6, 1400.
4- 1,8, 1500
5- 2,1, 1600
По стайният термостат ми даде разход от чувал и половина в студените дни. Като камината е включена постоянно...
С тези настройки където ги имаш ти предполагам без стаен термостат, ще даде два чувала разход.
Благодаря за споделените настройки.
Ще ги приложа да видя какво ще се получи :)
Тези настройки подходящи ли са при наличиета на външен стаен термостат?Благодаря!
Приложи ги и виж какво, ще стане.
Ако не се получи нищо експериментирай с подобни!
Маци - специалист
А аз тепърва ще започвам да си играя с настроиките относно разхода докато не достигна това което ме устройва......отопплявам около 90 кв етаж от къща с вътрешна изолация каменна вата и 5 камерна пвц дограма ....за първа зима ще съм с пелатна камина на 07.10.2017 запалих камината в 18 часа температурата навън беше 4 градуса като бях задал температура на стаиния термостат 22.5 градуса в 20часа и 20 минути камината се изключи (достигна температурата на термостата и беше изхарчила около 3-3.5кг пелети).настроил съм термостата така че когато в стаята паднат температурата с 2 градуса термостата да стартира камината........та на 8.10.2017 в 08 часа камината се включи.......аз за сега съм доволен но при -20 незнам какво ще стане с разхода та за това казвам че тепърва ще има щракане по настроиките .........незнам дали има значение но етажа ми е направен от тухла еденичкан старите модели без дупки в тях плътни са......температурата на водата на камината е 65 градуса навсякаде имам термо глави .само лирата няма имам и боилер с серпентина 150л....всеки кръг към радиаторите ми е отделно настроиките на камината са ми правени от инсталатор .....
andy_forresite - майстор
Имаш 5 степени. Направи я да гори като хората и зимата при -15-20 тя ще си избере на коя степен да работи за да ти постигне заданието от 22-23 градуса в стаите. С настройки не можеш да намалиш разхода в такъв студ след като веднъж си я направил да гори правилно. Повярвай ми, не съществуват някакви магични настройки, с които да караш зимата в студа с такъв нисък разход както е сега. Смръзни й сега настройките и повече не разбазиквай.
Маци - специалист
andy_forresite благодаря ти за съвета определено така и ще направя.....поздрави
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: