• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pikelll - специалист
[quote="Маци"]А аз тепърва ще започвам да си играя с настроиките относно разхода докато не достигна това което ме устройва......отопплявам около 90 кв етаж от къща с вътрешна изолация каменна вата и 5 камерна пвц дограма ....за първа зима ще съм с пелатна камина на 07.10.2017 запалих камината в 18 часа температурата навън беше 4 градуса като бях задал температура на стаиния термостат 22.5 градуса в 20часа и 20 минути камината се изключи (достигна температурата на термостата и беше изхарчила около 3-3.5кг пелети).настроил съм термостата така че когато в стаята паднат температурата с 2 градуса термостата да стартира камината........та на 8.10.2017 в 08 часа камината се включи.......аз за сега съм доволен но при -20 незнам какво ще стане с разхода та за това казвам че тепърва ще има щракане по настроиките .........незнам дали има значение но етажа ми е направен от тухла еденичкан старите модели без дупки в тях плътни са......температурата на водата на камината е 65 градуса навсякаде имам термо глави .само лирата няма имам и боилер с серпентина 150л....всеки кръг към радиаторите ми е отделно настроиките на камината са ми правени от инсталатор .....[/quote


Имаш, много добра изолация!
И добър разход за това време си получил. Щом при 4 градуса си е достигнала с такъв разход и добре според мен. Предполага, че няма да ти дава голям разход.
Имаш ли настройки на тайп пелет и тайп химко?
pikelll - специалист
TYPE PELLET, TYPE CHIMNEY!

Би ли споделил как е настроена камина по време на запалване( КОЛКО ПЕЛЕТИ ПОДАВА И ВЪЗДУХА)
Благодаря предварително!
ivel2005 - специалист
andy_forresite написа:
Имаш 5 степени. Направи я да гори като хората и зимата при -15-20 тя ще си избере на коя степен да работи за да ти постигне заданието от 22-23 градуса в стаите. С настройки не можеш да намалиш разхода в такъв студ след като веднъж си я направил да гори правилно. Повярвай ми, не съществуват някакви магични настройки, с които да караш зимата в студа с такъв нисък разход както е сега. Смръзни й сега настройките и повече не разбазиквай.
1-1,2/1450
2-1,6/1550
3-2,0/1700
2-2,5/1870
5-3,0/2050
Инсталатора ми е направил тези настройки.Къщата ми е 90 кв.ПВЦ дограма,изолация на таваните и дебелина на стените 30 см без изолация.Дали ще гори правилно при тези настройки?Благодаря!
andy_forresite - майстор
Съжалявам, но не знам отговора. Неизвестните са доста. Стойностите изглеждат коректно.
Все пак, пламъкът трябва да е леко издължен, тъмно жълт, игрив и колкото може по-равномерен на всяка степен поотделно. Ако сега, след като са се затоплили помещенията, работи предимно на първа и от време на време втора степен, значи имаш добър запас от мощност за студените дни.
ivel2005 - специалист
andy_forresite написа:
Съжалявам, но не знам отговора. Неизвестните са доста. Стойностите изглеждат коректно.
Все пак, пламъкът трябва да е леко издължен, тъмно жълт, игрив и колкото може по-равномерен на всяка степен поотделно. Ако сега, след като са се затоплили помещенията, работи предимно на първа и от време на време втора степен, значи имаш добър запас от мощност за студените дни.
Благодаря!
Маци - специалист
Настроиките при мен са
1-1.1/1500
2-1.6/1650
3-2.1/1800
4-2.6/2000
5-3.2/2150
Камината работи добре за разход още не мога да коментирам ще чакам да стане под нулата
filmatoplo - майстор
:) Късмет с тази топла есен до сега имам само 1 човал изгорен за 4 паления (имаше преди 2 седмици малко лошо време) :wink:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: