Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Бих пробвал с друг екземпляр. Все пак пробвай и това, което ти каза хидрата.
bulhomes2 - майстор
Понеже обяснявам и на лични - ще си копирам едно обяснение.

В работилницата правих експерименти и с енергоспестяващи лампи, с обикновени (сензора насочен към тях) и с релето. Всичко работи както се очаква. С нажежаемата жичка светка и гасне за части от секундата, но от топлината се включва отново (приема топината на лампата за топло тяло). С енергоспестяващата и релето всичко работи нормално - включвам го с ръката си пред сензора, минава си му зададеното време, гасне и не се включва, докато не мина отново пред сензора.
Няма логика светлината от лампите да гаси вече включен сензор. В тоя случай сензорите биха били неизползваеми за осветление.

Ще се повторя, че разлика между тока в работилницата и на барбекюто е, че на барбекюто има ДТЗ. Затова мислех, че от там идва проблема и затова попитах тук. Обаче сега ми активирахте любопитството и утре сигурно ще пробвам с тоците.
nikolov333 - майстор
Пробите и наблюденията са му майката.. Пробвай с различни постановки на барбекюто с различна насоченост , консуматори и захранване.. Като обобщиш резултатите ще намериш и обяснение на проблема ти..
bulhomes2 - майстор
Бе така е. Ма съм изненадан, че толкова хора се заинтересувахте и явно не е обичаен проблем. Затова утре заран ще му отделя малко време.
zz_stefanov - майстор
bulhomes2 написа:
Понеже обяснявам и на лични - ще си копирам едно обяснение.

В работилницата правих експерименти и с енергоспестяващи лампи, с обикновени (сензора насочен към тях) и с релето. Всичко работи както се очаква. С нажежаемата жичка светка и гасне за части от секундата, но от топлината се включва отново (приема топината на лампата за топло тяло). С енергоспестяващата и релето всичко работи нормално - включвам го с ръката си пред сензора, минава си му зададеното време, гасне и не се включва, докато не мина отново пред сензора.
Няма логика светлината от лампите да гаси вече включен сензор. В тоя случай сензорите биха били неизползваеми за осветление.

Ще се повторя, че разлика между тока в работилницата и на барбекюто е, че на барбекюто има ДТЗ. Затова мислех, че от там идва проблема и затова попитах тук. Обаче сега ми активирахте любопитството и утре сигурно ще пробвам с тоците.
Точно това ти написах в първия си пост, сензора е дефектен. Сменяй го с друг най добре направо от друг производител, че да не се окаже фалшива цялата серия :)
kozl - майстор
Аз па монтирах два плафона с датчици за движение на 3 метра един от друг, от една серия са и единия работи добре, а другия по някой път се чуди дали да запали и прещраква по няколко пъти преди да стане постоянно осветлението. И това е свързано с осветеността, защото на достатъчно тъмно няма такава реакция.
bulhomes2 - майстор
Мда. Проблема се оказа тривиален и само дето разпъвах кабели, па експерименти, па снимки, па клипове... Тройката кабел, който свързва сензора с контактора, се оказа с прекъсната жица. И то така прекъсната, че в някои положения на сгъването дава ток. Затова при замерването ми показваше, че всичко е наред. Както и да е - сменях, сменях, остана само кабела, затиснах го да го меря различно намачкан и я хванах шибаната жица.
Благодаря на всички за съветите! :prayer: :prayer: :prayer:
zz_stefanov - майстор
:) =D> почти го отворихме да го ремонтираме :partyman:
Обратна връзка не по светлина, а по ток :)
nikolov333 - майстор
Тривиалните проблеми се хващат точно така.. :-D

Тема "Работа на сензор за движение, ако е захранен след ДТЗ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: