Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ILI
m.eit написа:
НайденДимитров написа:
Здравейте някой може ли да ми помогне с настройка за горелка Б-Макс.Разгледах всички коментари и си направих сметка че горелката харчи повече отколкото трябва.Отоплявам един етаж около 130 КВ. и консумацията на пелети е 4 чувала за за 24 часа.Нямам стаен термостат само на градуси на водата е.Ще съм благодарен за съвет.
Ето ти едни.ИзображениеидругиИзображениеощеИзображение Гледай часовника .Горе долу така набира мойта при това удушено гориво.Пелетите не са нещо особено иглолистни техн ууд Разлог. http://www.prikachi.com/images/936/9028936w.jpg оhttp://www.prikachi.com/images/937/9028937I.jpg Изображение и опИзображение И да споделиш ако си свалил разхода“ пп.Ако си без кит за компресор махни преградата на горивната скара щото задържа много пепел.Като я махнеш работиш с много по чиста скара и има по равномерно горене.Старият модел нямаше такава преграда.Един мой познат трета година я ползва и нагревател дори не е сменил.
Здравей ,снощи вкарах тези настройки който си снимал и неможе да вдигне 30 градуса пелети те са на ПЕЛЕТИСИМО брезник преди това горях букови и перфекно но сега чного зле не мога да го настроя някакъв съвет!
m.eit - специалист
ILI написа:
m.eit написа:
НайденДимитров написа:
Здравейте някой може ли да ми помогне с настройка за горелка Б-Макс.
Здравей ,снощи вкарах тези настройки който си снимал и не може да вдигне 30 градуса пелети те са на ПЕЛЕТИСИМО брезник преди това горях букови и перфекно но сега чного зле не мога да го настроя някакъв съвет!
:weedman: Всеки пелет има различни изисквания към въздуха (от вентилатора) Ако искаш да си настроиш добре въздуха ,един колега(bobi65) изработваше ламбда наблюдение във форума с него можеш да си настройваш горелката бързо и лесно за даден вид пелети. Газ анализатора е доста скъпа екстра,по добре с свържи с колегата и го попитай дали ги прави още,доста е напреднал с материала и ще ти даде ценни съвети.Телефона му го има във профила.Аз също експериментирам с моята горелка.Например разделих цикъла за подаване на пелети на три,също и на подаването на пелети. Например 45 секунди цикъл на подаване на три цикъла по 15 секунди горивото, също примерно 1.8 сек. на три по 0,6 сек. при вентилатор 163,това примерно.Това го направих по логиката на bobi65,за да се получи по равномерно изгаряне на пелетите. Сега за второ денонощие използвам тази схема,след ден два ще споделя резултати!Те се отнасят за пелети техноуд Разлог чамови,доста зле съхранявани от търговеца и явно със висока влажност!Според мен тази горелка се самопочиства добре само с кита за сгъстен въздух и малко компресорче. Имам бутилка и пресостат и ще използвам,компресор от хладилник че е по-безшумен.Когато съм готов,споделям.Предишните настройки са доста бедни на въздух и не изгарят добре горивото.
Прикачен файл:
PICT0070.JPG
Прикачен файл:
PICT0069.JPG
Прикачен файл:
PICT0071.JPG
Прикачен файл:
PICT0079.JPG
Тези експерименти ги правя на моята горелка!При други пелети са други!При тези настройки първа скорост при чиста скара ми държи малко по висока темперaтъра от тази на снимката,дигиталният термометър, вкарана сонда през клпата за вторичен въздух на котела.за постигане на достоверно измерване трябват поне 10-12 цикъла на шнека на всяка скорост.така че си е играчка дори със ламбда наблюдение.Не че го имам де,за това ползвам термометъра.Логиката е че при повече гориво(при правилно настроен въздух спрямо дозата пелети) се покачва темперaтурата в горивната камера на котела..На 5-та скорост темперaтурата отива на 340-360градуса в камерата.Но това се отнася за моя котел Sime solida 7-34.9kw. на черни въглища,а на пелети е около 30 % надолуМаксималната мощност на тази настройка не е повече от 18 -20 kw.Така че при тридесет киловата необходима мощност котел на твърдо гориво за да е ефективен трябва да е със 30% по голям от макса на горелката или 39-40 kw
ILI
m.eit написа:
ILI написа:
m.eit написа:
:weedman: Всеки пелет има различни изисквания към въздуха (от вентилатора) Ако искаш да си настроиш добре въздуха ,един колега(bobi65) изработваше ламбда наблюдение във форума с него можеш да си настройваш горелката бързо и лесно за даден вид пелети. Газ анализатора е доста скъпа екстра,по добре с свържи с колегата и го попитай дали ги прави още,доста е напреднал с материала и ще ти даде ценни съвети.Телефона му го има във профила.Аз също експериментирам с моята горелка.Например разделих цикъла за подаване на пелети на три,също и на подаването на пелети. Например 45 секунди цикъл на подаване на три цикъла по 15 секунди горивото, също примерно 1.8 сек. на три по 0,6 сек. при вентилатор 163,това примерно.Това го направих по логиката на bobi65,за да се получи по равномерно изгаряне на пелетите. Сега за второ денонощие използвам тази схема,след ден два ще споделя резултати!Те се отнасят за пелети техноуд Разлог чамови,доста зле съхранявани от търговеца и явно със висока влажност!Според мен тази горелка се самопочиства добре само с кита за сгъстен въздух и малко компресорче. Имам бутилка и пресостат и ще използвам,компресор от хладилник че е по-безшумен.Когато съм готов,споделям.Предишните настройки са доста бедни на въздух и не изгарят добре горивото.
Прикачен файл:
PICT0070.JPG
Прикачен файл:
PICT0069.JPG
Прикачен файл:
PICT0071.JPG
Прикачен файл:
PICT0079.JPG
Тези експерименти ги правя на моята горелка!При други пелети са други!При тези настройки първа скорост при чиста скара ми държи малко по висока темперaтъра от тази на снимката,дигиталният термометър, вкарана сонда през клпата за вторичен въздух на котела.за постигане на достоверно измерване трябват поне 10-12 цикъла на шнека на всяка скорост.така че си е играчка дори със ламбда наблюдение.Не че го имам де,за това ползвам термометъра.Логиката е че при повече гориво(при правилно настроен въздух спрямо дозата пелети) се покачва темперaтурата в горивната камера на котела..На 5-та скорост темперaтурата отива на 340-360градуса в камерата.Но това се отнася за моя котел Sime solida 7-34.9kw. на черни въглища,а на пелети е около 30 % надолуМаксималната мощност на тази настройка не е повече от 18 -20 kw.Така че при тридесет киловата необходима мощност котел на твърдо гориво за да е ефективен трябва да е със 30% по голям от макса на горелката или 39-40 kw
успех и аз ще си по играя с настройките събота и неделя и ако нямам резултат ще викам техник в понеделник пък ще видим.
pavkaTRG - напреднал
И така колеги имам горелка б макс хоум ана котле бош солид. Всичко работеше идеално , но тази година вече и двамата с жена ми сме работа и реших да ползвам седмичния тайме. Само че миналата година работеше тази година не иска да включва. Настройвам времето на старт примерно 17:00 и времето на стоп 07:00 и после записвам. Отивам на меню тайме и включвам на да. Като стане времето горелката не включва. Червения часовник на дисплея си мига нормално, но не включва. А ко я включа ръчно през зададеното време се появява зелен хикс върху часовника. Дата и час са настроени нормално. Пробвах да я оставя няколко часа изключена от контакта ако нещо се е бъгнала да се оправи ама неще. После изтрих всички часове в седмичния таймер и настроих само първия пояс на конкретния ден и пак неще. :? Иначе всичко работи. Нямам стаен термостат само термоглави и я карам на температура на водата 60'. Да не би да има някъде нещо да е забранено. Гледах потребителското меню и сервизното и нищо не видях. :?
pavkaTRG - напреднал
От фирмата казват най- вероятно токов удар и трябва да я пратим в софия и оставам без отопление за около месец, щото нямали софтуер. То уж никой нямал в БГ. В софия щели да поправят контролера. Възможно ли е това
m.eit - специалист
pavkaTRG написа:
От фирмата казват най- вероятно токов удар и трябва да я пратим в софия и оставам без отопление за около месец, щото нямали софтуер. То уж никой нямал в БГ. В софия щели да поправят контролера. Възможно ли е това
М да ,имат само един начин,да свалят работещ от друга горелка ,щом нямат софта и този да го рекламират на италианеца!
Другият вариант е да го смениш със натурела.
:weedman:
Evgeniy - майстор
pavkaTRG написа:
Настройвам времето на старт примерно 17:00 и времето на стоп 07:00 и после записвам.
Не ги знам тези горелки, но има ли и дата в настройките? Защото ако няма крайното време е преди началното...
Опитай старт в 17:00 и стоп в 23:00 например. Таймерите са обикновено дневни.
pavkaTRG - напреднал
Ще пробвам това до23:00 дата има да отделно меню. При седмичния таймер няма. Но съм пробва да я ностроя 19:30 - 19:50 и пак не ще. :?
pavkaTRG - напреднал
И продължава да не сработва. Най-добре да сложа стаен термостат май. Стотина лева ще се прежалим.

Тема "Настройки на горелка B-Max Round 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: