• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Оста която върти матрицата е 50 мм и е освободена на 40 за да може да влезе матрицата и да остане берт от долу на който да легне демек по 2.5 мм нея стягам с нищо към оста защото ролките нали я натискат на долу и прецених че няма как да иде на горе.
Точно това се замислям и аз самият дали самата матрица нее много тънка и да се огъва и матерялът да се смиля от това минаване между ролките и матрицата.За ролерите съм сигорен че немогат да подадат но матрицата е 29 мм.Но пък от друга страна като погледна има колеги в форума които са с матрици по 22 мм но най вероятно са с доста по малък диаметъри и неподават.В момента съм шашнат малко и неискам да прибързвам с реконструкциите но искам да чуя поне 2-3 мнения от хора които са се сблъсквали с проблеми докато си пуснат машините.
Силно съм притиснен и с подредбата на дупките която съм направил с дебелината на матрицата и с размера на колерите че е по малък.
NASIO - специалист
С голямо закъснение поради занимаване с други идеи и след едномесечни тестове и производство мога да кажа че се справих успешно с направата на моята машина.Ето малко снимки а в понеделник ще кача и клип.Ето и данните на машината:мотор 30 кв. матрица ф310 обороти 200,централно маслено смазване на ВСИЧКИ лагери.Производителност 400кг на час(борови трици)
Прикачен файл:
017.jpg
t]attachment=2]012.jpg[/attachment]
Прикачен файл:
018.jpg

Прикачен файл

012.jpg

Прикачен файл

011.jpg

Прикачен файл

003.jpg
gogosto - специалист
NASIO написа:
С голямо закъснение поради занимаване с други идеи и след едномесечни тестове и производство мога да кажа че се справих успешно с направата на моята машина.Ето малко снимки а в понеделник ще кача и клип.Ето и данните на машината:мотор 30 кв. матрица ф310 обороти 200,централно маслено смазване на ВСИЧКИ лагери.Производителност 400кг на час(борови трици)
Прикачен файл:
017.jpg[/attachmen[[attachment=4]003.jpg
t]attachment=2]012.jpg[/attachment]
Прикачен файл:
018.jpg
Браво Насьо получило се е по добре и от купечка. С нетърпение ще чакам и видео да пуснеш а производителността е жестока. :supz:
fox_vt - майстор
Здравейте, някой има ли информация къде може да се поръча матрица 350 мм диаметър,40 мм дебелина,с въртящи ролки. За иглолистен материал. Сегашната е със 6мм отвори 8 мм широчина на конуса 4 мм дълбок. Широколистно работи но ни трябва за мек материал, сега не може да ги пресова достатъчно.
Прикачен файл:
IMG_20171020_152024-600x800.jpg
mkotsev - помощник
Здравейте колеги, нов съм но съм ентусиаст и искам да пробвам да си сглобя собствена машина за пелети. Така да кажа от къде тръгна всичко... От тази година направихме парно на къщата с 45кв котел комбиниран на пелети и дърва.. След като нямаше 1 месец от къде да намеря пелети (но накрая докарах 5т дъбови) взех да се ровя какви са тия машини.. Попадах на много обяви в ОЛХ за огромни суми (5-6 дори 10 000лв) но всички те са поръчани от Aliexpress или Alibaba за около 3000лв с доставката и митница но ги продават за 10 ( с 15kw двигател и 260мм матрица). Така свалих си чертежи, сега ми предстои да се снабдя с 2бр двигатели ( над 15кв всеки) защото единия ще ползвам за машината другия за дробилка ( за нея също имам чертежи и не ми се струва сложна). Мога да добавя по-късно снимки, за да може по-опитните да кажат дали ще я бива въобще. Ще е с въртящи се колери и неподвижна матрица. Общо взето това е прочетох темата 1 път (от-до) но някой неща не са ми ясни и ще питам в процеса на изработката.Ето и чертежите, който ще ползвам за направата на машината.
Прикачен файл:
22643371_1733096150057176_370227781_o.jpg
Прикачен файл:
22641762_1733096143390510_1632019792_o.jpg
Прикачен файл:
22563537_1733096166723841_838826042_o.jpg
fox_vt - майстор
Чираче написа:
Имаш ли чертежи?
Нямам чертеж но ако се наложи може да направя.
gogosto - специалист
Какви количества искаш да произведеш? На прав път си. Аз като теб имах същите идеи. Събрал съм за дробилката почти всичко, а пелет машината ми е работеща, но живота не винаги позволява да завършиш всичко за което мечтаеш та така и при мен за сега проекта е на пауза както се казва и при първа възможност продължавам с изработките на дробилка шнекове и други помощни машини. Пускай снимки тук на свършеното от теб и питай ще помагаме с каквото можем.
mkotsev - помощник
Значи целта ми е поне 150кг на час. За да мога през лятото за една седмица да си направя необходимото количество пелети за зимата. До колкото разбрах много зависи от материала каква да бъде матрицата. За по-твърд материал като дъб и бук трябва по-дебела матрица 40мм? За иглолистен обратоно по-тънка (26-30мм). Аз мисля дъбови да си правя от икономическа гледна точка 20 кубика са около 1200лв (6.5-7.5 тона)Но имам и достъп до изрезки който ги дават по 60лв връзка 3.2кубика всяка. Всичко ми е още в главата но колкото по-голямя производителност толкова по-добре за мен. Общо взето дробилката е доста проста машина и един път да заваря рамката и да сложа двигателя другото е лесно. Също ще си поръчам и влагомер за дървени стърготини с две сонди от алито за около 80лв защото трябва влажността да е между 10 и 15%?

Поздрави на всички :partyman: :partyman:
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: