• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Имаш ли термоглави :?
kaptagona - специалист
имам термоглави.сега направих тези настройки и незнам дали не обърках.n-8-1-01 loadpelet-03. n-8-2-01 ecxaust chimeny-03. а не видях как бяха заводски.
bmahob - майстор
Направи ги на нула, едното променя дължината на цикъла на горене, другото оборотите на винтилатора....
kaptagona - специалист
то ще се окаже че със заводските настройки си работи най добре.
kaptagona - специалист
ако работи цял ден печката как е по добре на 5та степен или на 1ва.
kaptagona - специалист
задал съм и 60градуса на водата и 27 стайна. на първа степен не може да ги вдигне.седи на 47 на водата и 24 на стаята. явно е слабичка.
bmahob - майстор
Колега на първа я ограничаваш ти! Но така ще грее водата доста слабо и първоначалното подгряване ще стане бавно. Ако си я пуснеш на 5 степен тя ще намали на първа стига системата да го позволи, :?
kaptagona - специалист
на 1ва гори почти цял ден но не може да вдигне градуси повече от 48-50. а на 5та си сваля на 1ва и си държи градусите колкото са и зададени. но като гори цял ден става жега и вървят пелети и затова правя опити.
filmatoplo - майстор
Моята в момента работи на първа степен на 48 градуса на водата- на толкова е настроена ,при 49 гр влиза в изчакване ,така през интервали по 5-6 минути .Там където е камината е 24,6 градуса ,в спалните е 22,6 градуса . :wink: гори не повече 1 кг на час .Днес гори от 3 следобяд ,довечера до 11 часа -значи ще ми изгори 7 кила .
kaptagona - специалист
нали помпата включва на 50 градуса.и при мен е същото но първо я пуснах на 5та да вдигне градусите и после я върнах на1ва ръчно.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: