Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, замислям се дали едната ни интер.врата да не е стъклена с мат, нещо такова:
Изображение
Мъжът ми прави доста неща вкъщи и ще успее да я монтира, като поръчаме стъкло+крепежи(панти). Въпросът ме е доколко е удачно за панелено жилище врата да няма каса, обръщането да е с мазилката от коридора и съответно вътре в стаята.
Без ключалка. Само панти ще са достатъчни ли или се иска уплътнения и нещо друго?
И тази врата да кажем 8 мм дебела дали е тежка за ежедневно ползване....
plamen6703 - майстор
Като ходиш по магазините не си ли виждала такива врати, които не само, че се ползват ежедневно, но и постоянно се отварят и затварят и в никой случай не са по-леки от тази :-D
Дали някой би си монтирал в жилището такава "врата" е въпрос на вкус и предпочитания :wink: :partyman:
Е да, малко си е "арт" и до вкус :)
Иначе не съм засичала такава врата в магазин наживо, само стандартни, не че ги няма другите.
Питам все пак някой от личен опит дали има такова нещо.
plamen6703 - майстор
Магазини с монтирани стъклени врати вече има и по селата :-D
Офф, аз искам интериорна, може да има разлика в пантите и тн.
miliad - майстор
С кaсa или без , визуaлно рaзликaтa в обковa е мaлкa.
Aко имa кaсa по-лесно се монтирa врaтaтa и по-лесно се подържaт чистотa.
/Зaцaпвaт се ъглите инaче/ .
Aко изберете вaриaнтa без кaсa, имaйте предвид , че е препоръчително дa се нaпрaви "чернa кaсa" от метaл под обшивкaтa нa отворa или поне дa се aнкерирa метaлен профил тaм където ще бъде горнaтa пaнтa.
EDI - майстор
Такова чудо и посмъртно не бих си сложил в къщата.
radius - майстор
Що бе Еди, като им знам пантите, правиш фитнес на всяко минаване. Сега те е яд, че нямаш фрезери за стъклени врати :razz: :razz:
Нещо не си арт настроен.
Чираче - майстор
Какво ли не измислят хората от скука? :lol:
EDI - майстор
Ма не ща таз огромна стъклария да ми се мотае в краката и ръцете.Той арта ясен, там всеки нещо харесва, ама това чудо нищо не уплътнява, все едно го няма, пък е там и пречи. :lol: Просто за мен не е функционална и няма файда от нея, отделно като знам в къщи как се борави с вратите, не ми се мисли.... :lol: .А за стъклария си имам аз, освен всичките му диамантени борери и два профилни фрезера, струват мама и тате, добре, че ги изврънках на 1/10 от цената със съдействието на сакъ приятел. :razz: :lol:

Тема "Стъклена врата - с или без каса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: