Всичко за дърводелството
plamen marinov - помощник
cvetomir_77 написа:
plamen marinov написа:
Здавейте, имам оберфреза Dewalt 625, оста на шпиндела е изместена с 0,6 мм от центъра на работния плот. Така, че когато я водя странично поплота трябва да внимавам да не я завъртам.Това така ли трябва да бъде или на мен ми се е паднала крива фреза?
Благодаря.

Имайки предвид какви устройства виждам в този форум, тези 0,6 мм ми изглеждат като 0,00000006 мм. Та с други думи казано вижда ми се перфектна, спрямо повечето маси за фрези и циркуляри побликувани тук!
Изместването на оста е 0,6 което прави грешката в обработваната линя 1,2 мм което е много дори за любителските ми цели. Няма отклонение от перпендикулярност,луфтове.Ще трабва да я ползвам с едно на ум или да я вържа за посоянно на маса .
EDI - майстор
Остава плочата да ти прави проблем, да и бяга точната геометрия.Слагай на маса, за ръка си вземи нещо леко, сега поне избор голям, и на старо и нови.
sbh - специалист
EDI написа:
Остава плочата да ти прави проблем, да и бяга точната геометрия.Слагай на маса, за ръка си вземи нещо леко, сега поне избор голям, и на старо и нови.
Това с изместването на оста може да се реши с използване на подходящ "копирен пръстен" (втулка), която се слага на плочата. За малката ми фреза имам "дорник", с който копирния пръстен се центрира преди да се затегне на плочата и няма никакво изместване.
EDI - майстор
Неговия проблем е, че несъосието е с габаритите на металната подложка.Варианта е да се направи нова плексигласова подложка, с няколко мм по-широка от металната, която да се центрова по вала на фрезата и воденето да става по плексигласовата подложка.Моя ДЕВАЛТ, малкия, също има ос за центроване, но тя играе само ако центроваш копирната втулка, не може да центрова самия вал по металната основа или металната основа по вала..
Здравейте, от скоро имам фреза MAKITA RT0700. Търся цанга 1/4 за нея и не мога да открия никъде... Някой да има идея дали въобще съществува такъв размер за тази фреза? И ако да - от къде бих могъл да го закупя?
cvetomir_77 - специалист
Youroukov написа:
Здравейте, от скоро имам фреза MAKITA RT0700. Търся цанга 1/4 за нея и не мога да открия никъде... Някой да има идея дали въобще съществува такъв размер за тази фреза? И ако да - от къде бих могъл да го закупя?
Питай Kumay. Той ще ти даде най-точен отговор.
EDI - майстор
Има цанга 1/4, но у нас няма да намериш, търси из разните чужди сайтове.Струва между 10 и 20 лири.
sstefanov - майстор
В diel09 на Воена рампа има цяла голяма витрина с фрезери. Нито им знам цените, нито за какво се ползват, но може да погледнете, ако ви интересува.
wanderer - специалист
Youroukov, пиши ако намериш у нас - как и откъде. и аз търся, макар и не много настоятелно, а не ми се занимава с чужбина само за една цанга.
Kumay - майстор
cvetomir_77 написа:
Youroukov написа:
Здравейте, от скоро имам фреза MAKITA RT0700. Търся цанга 1/4 за нея и не мога да открия никъде... Някой да има идея дали въобще съществува такъв размер за тази фреза? И ако да - от къде бих могъл да го закупя?
Питай Kumay. Той ще ти даде най-точен отговор.
Номера на цангата е 763637-1. Цената е към 20 и нещо.
При Ташев и в Томика я няма. Не знам дали ще може да се достави, защото се води спряна от производство.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: