Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hoвoceлckи - майстор
mgbagera написа:
На скицата може и да съм объркал свързването на тръбите към радиатора!
Коя скица :?:
mgbagera - специалист
Тази дето липсва :-D
Изображение
Hoвoceлckи - майстор
Реши ли "затворена" или "отворена" ще бъде системата ти? Бойлера на тавана ще се грее от това парно?
Вариант при "отворена" система. Свързването на разширителния съд (РС) може да се коментира. Каква е вероятността за замръзването му?
Прикачен файл:
свързване.jpg
свързване.jpg (39.28 KиБ) Видяна 1154 пъти
Последна промяна от Hoвoceлckи на чет окт 19, 2017 3:37 pm, променено общо 2 пъти.
mgbagera - специалист
Кой е по добрия и безопасен вариант :roll: предполагам отворената ? Бойлера няма да се грее от това парно (поне не за сега). Просто го споменах в случай че радиатора се окаже слаб за парното. В такъв случай ще се наложи да прекарам излишната топла енергия и през бойлера.
Hoвoceлckи - майстор
Е закъснях ... с поправката :-D
Препоръчвам да не се качва РС на тавана. Изобщо да не са качват тръби на тавана.
mgbagera - специалист
Забравих да попитам колко трябва да е напора на помпара?
mgbagera написа:
Забравих да попитам колко трябва да е напора на помпара?
Стандартна циркулационна. Няма да и се налага да качва вода, тя си е горе.
mgbagera - специалист
А разширителния съд какъв трябва да е ? Като на системите под налягане или просто някакъв си отворен съд (тенджера, канта, балон от стар малак бойлер и т.н.)?
mgbagera написа:
А разширителния съд какъв трябва да е ? Като на системите под налягане или просто някакъв си отворен съд (тенджера, канта, балон от стар малак бойлер и т.н.)?
Пак ти четах темата, та да питам, щот не разбрах- отворена, отворена ДБ или затворена?
Какъв обем течност предвиждаш?
mgbagera - специалист
Да ти кажа честно и аз не съм на ясно :roll:
Това дето го начертахме по горе ми допада като вариант. То всъщност се води отворена система, нали ?

Тема "Възможно ли е парно с котел който е над радиаторите ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: