• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Добавих и малко тунинг: турболатори и отражател.

Прикачен файл

IMG_20170921_175733.jpg
IMG_20170921_175733.jpg (98.45 KиБ) Видяна 4175 пъти

Прикачен файл

IMG_20170921_175717.jpg
IMG_20170921_175717.jpg (106.53 KиБ) Видяна 4175 пъти
Валтер Желязков - специалист
Ако някой има проблем с конденз в бункера, като мен. Направих изсушител, по почина на големите производители на котли. Тръба от горелката срещу вентилатора, другия край горе в бункера за гориво. На снимката се вижда бялата тръба.

Прикачен файл

IMG_20171019_092427.jpg
IMG_20171019_092427.jpg (66.87 KиБ) Видяна 4171 пъти
Валтер Желязков - специалист
Първото нещо, което се прави, при първоначално пускане на контролера е да калибрирате екрана и да зададете настройки по подразбиране /defaults/, и след това да въведете собствени настройки. Това задължително се прави и при смяна с нова версия на контролера.
Валтер Желязков - специалист
klintan написа:
Благодаря колега.Много добър разход си постигнал.Аз съм със същата горелка 19кв и котел 35кв от Дряновските.Сега гледах моят вентилатор е 80 вата.Аз явно съм му пуснал много въздух и димните ми газове са с по висока температура.Утре ще променя малко настройки.А твоят котел каква марка е.Също така в момента горя Донбаски въглища.
Както казват колегите от полския форум "Само по една корекция на ден", за да разбереш, какво се е променило, трябва време.
energo - специалист
Валтер Желязков написа:
Ако някой има проблем с конденз в бункера, като мен. Направих изсушител, по почина на големите производители на котли. Тръба от горелката срещу вентилатора, другия край горе в бункера за гориво. На снимката се вижда бялата тръба.


Ще запалите къщата г-н Желязков...
Бункера за горивото трябва да е с перфектни уплътнения за да не навлезе кислород и да предизвика„ обратен огън„ ,а Вие му вкарвате кислород! :weedman:
Валтер Желязков - специалист
Ще запалите къщата г-н Желязков...
Бункера за горивото трябва да е с перфектни уплътнения за да не навлезе кислород и да предизвика„ обратен огън„ ,а Вие му вкарвате кислород! :weedman:[/quote]

Не мисля. Производители, като DEFRO и METAL-FACH го монтират, а имам и система пожарникар.

Прикачен файл

изсушител.png
изсушител.png (37.98 KиБ) Видяна 4139 пъти
energo - специалист
Валтер Желязков написа:
Ще запалите къщата г-н Желязков...
Бункера за горивото трябва да е с перфектни уплътнения за да не навлезе кислород и да предизвика„ обратен огън„ ,а Вие му вкарвате кислород! :weedman:
Не мисля. Производители, като DEFRO и METAL-FACH го монтират, а имам и система пожарникар.[/quote]


Аз пък мисля.В инструкцията на „Екоенергия„ го пише.Вие както прецените.
За други производители нямам становище.
Успех на всички колеги.

P.S. След малко размисли от моя милост мисля,че колегата Желязков е прав!
При работа на вентилатора не би трябвало да се получи „обратно горене„
klintan - специалист
А може ли да кажеш как си свързал котела по точно как осигуряваш температурата на връщата вода с какъв вентил и колко помпи имаш.
Валтер Желязков - специалист
klintan написа:
А може ли да кажеш как си свързал котела по точно как осигуряваш температурата на връщата вода с какъв вентил и колко помпи имаш.
Имам една помпа на връщащата тръба. Имам монтиран трипътен термостатичен на Херц 55-63 градуса. Температурата в стаите се регулира е термоглави. Бойлерите са вързани като радиатори.
През следващия сезон ще надграждам системата, за да използвам пълните възможности на контролера.
Последна промяна от Валтер Желязков на нед ное 05, 2017 7:04 pm, променено общо 1 път.
klintan - специалист
Благодаря, аз съм с четирипътен вентил който има и ел.задвижка но така и не можах да подкарам задвижката и стои на ръчен режим.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: