Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nedelchonecev - специалист
колеги искам друго да попитам
как да се справя с проблема на неизгорялите пелети в кошничката
овъгляват се, с наслагването върху тях застиват и остават там и за 1 ден се запушва и трябва чистене всеки ден
пелетите на 1 са ми 0.9 въздух 1650
2 са ми 1.2 въздух 1750, 3 1.5 въздух 1850
интервала между подавания ми е на позиция -4
когато го задам по дълъг отслава мощноста на затопляне
nedelchonecev - специалист
denev86 написа:
Колеги някой имал ли е моя проблем и ако да как го е решил?Помогнете моля.
Другото което се чудя е дали може да се настрои така, че като стигне долната си граница на температура да не се пусне веднага, а да изчака няколко секунди да се задържи на нея и тогава да се пусне както е горната граница?
колега пробвай да зададеш стойност 3 на меню 9.4.06
фабрично е 2 *
щом казваш че постоянно ти варира с 1/2 градуса, но това не е решение на проблемата
провери дали имаш хлабава спойка
kafaka - специалист
nedelchonecev написа:
колеги искам друго да попитам
как да се справя с проблема на неизгорялите пелети в кошничката
овъгляват се, с наслагването върху тях застиват и остават там и за 1 ден се запушва и трябва чистене всеки ден
пелетите на 1 са ми 0.9 въздух 1650
2 са ми 1.2 въздух 1750, 3 1.5 въздух 1850
интервала между подавания ми е на позиция -4
когато го задам по дълъг отслава мощноста на затопляне
Колега опитай с 1-0.6 въздух-1650,2-0.8 въздух-1700.3-1 въздух-1800.мисля , че проблема ще се оправи.Успех!
nedelchonecev - специалист
kafaka написа:
nedelchonecev написа:
колеги искам друго да попитам
как да се справя с проблема на неизгорялите пелети в кошничката
овъгляват се, с наслагването върху тях застиват и остават там и за 1 ден се запушва и трябва чистене всеки ден
пелетите на 1 са ми 0.9 въздух 1650
2 са ми 1.2 въздух 1750, 3 1.5 въздух 1850
интервала между подавания ми е на позиция -4
когато го задам по дълъг отслава мощноста на затопляне
Колега опитай с 1-0.6 въздух-1650,2-0.8 въздух-1700.3-1 въздух-1800.мисля , че проблема ще се оправи.Успех!
благодаря колега ще ипитам но мидля че печката ми става слаба със тези стойности.
между другото тая сутрин се събудих с аларма 7
днес чистих шнека и ще видим дали ще ме повтори тоя вирус
Колеги , някой да е имал проблеми с водната помпа на BURNit Comfort PM 23. Чуват се някакъв странен шум от нея , определям го като износен лагер , но все пак да попитам. Какъв е модела и някой ако знае?
nedelchonecev - специалист
krasimir7712 написа:
Колеги , някой да е имал проблеми с водната помпа на BURNit Comfort PM 23. Чуват се някакъв странен шум от нея , определям го като износен лагер , но все пак да попитам. Какъв е модела и някой ако знае?
Колега не разбирам много но мисля че всяка помпа със същата мощност би заменила оригиналната
тя ще си се управлява от термостата на бурнита.
nedelchonecev - специалист
Колеги помахайте с аларма 7
изчистил съм шнека и въздуховодите
изчистил съм камината отвътре
какво друго може да е
kafaka - специалист
nedelchonecev написа:
Колеги помахайте с аларма 7
изчистил съм шнека и въздуховодите
изчистил съм камината отвътре
какво друго може да е
Колега,по назад в темата е описано подробно за проблема с аларма 7. Ако не се лъжа проблема се решава с почистване на едно запушено маркуче, което води към датчик за налягането.Намира се, когато разглобиш камината от дясната страна прозрачен е маркуча.Извади го в единия край и почисти отвора и самото маркуче.При мен така се оправи. Успех!
nedelchonecev - специалист
колеги незнам какво буркам но с настроики на пелети на степен по малко от 0.9 и load pelet -3 вятър 1680 оборота имам усещането, че нещата са недостатъчни.
Едвам достигам 50 * вода.
Със всеки узминал ден се доближавам все повече до заводските
отоплявам къща 2 етажа 7 стаи със вътрешно стълбище и два коридора баня и дори не вкл болиера защото мисля че дали пелети или ток няма голяма разлика
горя засега по 2 чувала пелети на 24 часа
23 кв ми е камината
benimm8808 - специалист
nedelchonecev написа:
колеги незнам какво буркам но с настроики на пелети на степен по малко от 0.9 и load pelet -3 вятър 1680 оборота имам усещането, че нещата са недостатъчни.
Едвам достигам 50 * вода.
Със всеки узминал ден се доближавам все повече до заводските
отоплявам къща 2 етажа 7 стаи със вътрешно стълбище и два коридора баня и дори не вкл болиера защото мисля че дали пелети или ток няма голяма разлика
горя засега по 2 чувала пелети на 24 часа
23 кв ми е камината
Заводските настройки са съвсем нормални за твоята отопляема площ,която не е малко.
Незнам защо реши,че с 0.9 на първа степен, ще можеш да отопляваш 7 стаи и коридори.
С тези настройки- ти заминава около 1 кг/ч.,което се равнява на 5кW отдавана мощност,което е крайно недостатъчно за отопляваната ти площ.
Последна промяна от benimm8808 на вт ное 07, 2017 8:47 am, променено общо 1 път.

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: