• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Трифон П.Трифонов написа:
Редно е, след като си правил изчисления, да ги изложиш тука. Може и да са верни, щом имаш повече знания от някои представители.
Така си подредил нещата, че си искаш сякаш проект, едва ли не.
Ако беше попитал по простичко, бих предложил нещо по подходящо, но не съм подплатен с необходимите знания.
Колегите ще се включат, а след като следиш от дълго време форума, знаеш от кого да вземеш.
Успех!
Пълен лаик съм си,но на Стройко се срещнах с представител на едни хърватски камини,който отваряше книжка,за да погледне откъде се чистят димогарните тръби.Това не го приемам за нормално, особено когато си на изложение и държиш да си представиш продукта насред още 10 фирми. :). А относно проекта ,аз съм го описал. Въпросът е какво ще му е необходимо да го захрани. Мерси
Ако си счетоводител, харчиш 2000 калории, приемаш 2500 калории, ще си дебел счетоводител, което е лошо.
Ако си леяр, харчиш 5000 калории, приемаш 4800, ще си леяр пружинка, с високо КПД, леко недоспал, щото има и жена.
Втория само трябва да оптимизира почивката-не за сметка на жената и ще бъде перфектен.
Първият също може да е такъв, но в посоченият пример е малко цехче за лайна.
Така представена може да бъде една отоплителна система.
По добре лек недостик и можеш да добавиш, отколкото нездравословен излишък.
Намекна, че можеш да смяташ.
Искаш да кажеш,че камините с тези киловати ще са големи ли?И ако да, презапасяването е защото все пак е къща. Външни стени отвсякъде.Мерси ,ако съм те разбрал правилно.
gnt69 - майстор
Абсолютно бакалска сметка на 10 квадрата по 1 киловат. За твоите 115 квадрата ти трябват 12 киловата + бойлер 2-3 общо 15 киловата.
andy_forresite - майстор
Не мога да си представя как ще изглеждат помещенията, но според мен тези глидери са прекалено много. Аз ги виждам така:
- 15 глидера Н600 в хола в един радиатор под по-отдалечения от камината прозорец
- в кухнята 10 глидера Н600 - 1 радиатор
- в антрето - 10 глидера - 1 радиатор на първия етаж; топлото ще ходи нагоре, няма нужда от втори.
- спални: 10 ребра, 12 ребра и 10 ребра по списъка.
Общо 6 радиатора, ще има и лира и си свържи бойлер към отоплението. Брой глидери 67, Н600.
Препоръчвана камина - грейко бижу. Не е малка. Може да подпържва с 3 кг на час по цял ден, стига да са необходими. 16 часа отопление по 3 кг = 48 кг или към 18 лева на ден. Доста пари. Тоест, камината хич не е малка. Няма такова нещо че мощната камина ще изпържи водата с лекота, едва лин е ще опада боята на глидерите и от този момент нататък ще крета с 1 кило на час и няма да мръдне от там. Не, камината ще работи по топлозагубите на стаите при условие че радиаторите са с термоглави (бойлера и/или лирата отворени точки). Задължителна термоглава на радиатора в хола (при камината).
Анди , благодаря за отговора. Ще преизчисля нещата тогава. Ще кача и снимка с чертежите за доизкусуряване.
andy_forresite - майстор
Сложи си и вентил за връщащата вода - да гарантира едни 50°С към входа на камината. Задаваш ѝ 60, нареждаш термоглавите, сипваш редовно пелети (бункера е огромен за камина - 45 кила), чистиш си скаричката редовно и това е. Сметките са едно, реалността друго. Принципно изчисленията с участие на коефициентите за топлопроводност и топлопреминаване са близки до реалните само за 24-часово отопление. Каквото и както да го смяташ, ще се получи това, ... което ще се получи. Реално ще е различно. Звучи тъпо, но си е така.
Не са много глидерите. Сега е решил да е модерен с пелети, утре може да реши нещо по така, та тогава ще са си тамън, та дори и малко може да са.
Анди, още трябва да четеш.
Тука си умуваме бакалската, ама точно може да го сметне ОВК спец. Може да даде насоки и за алтернатива, а не просто да си продаде онова на което е представител.
andy_forresite - майстор
Човекът ми поиска мнение и му го давам. Ако иска, да се съобразява, ако не иска, да прави и да слуша когото реши :drinkers:
Анди мерси пак. А Трифоне ,това са специалист да погледне нещата е добър съвет,просто искам да съм запознат и ориентиран. Иронията и подигравателния ти тон е излишен. Все пак форума е за идеи и помагаме на хора в нужда и с желания.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: