Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gunpowder - специалист
filmatoplo написа:
Въздуха същия ли ти е ,пламъка ти гори назад и фотото не го вижда добре ,не му пречи само да не угасне ако контролера сметне че пламъка е малък това е в настройките за осветеност при палене и гасене виж си стойностите.
Същия е въздуха само че горих едни гадни слънчогледови пелети и почерня целия котел може ли да се е зацапал фотото . А къде е да мога да го почистя ако се е е замърсил ?
Вдигаш капака, поглеждаш в дясно под платката.... Кабела е дебеличък, стегнат с пластмасова гайка. Май беше сив на цвят. Влиза перпендикулярно на тръбата. Развиваш, внимателно издърпваш и забърсваш.
stelibg - специалист
Гледам доста хора имат проблеми с0 нивото на осветеността. И аз като тях, но до онзи ден :)
Установих, че когато горелката работи предимно на първа
Прикачен файл:
greyko.png Къде да дупчим смело :)
степен (при мен е 1,1/36/25) подава 1.1 секунда през 36 секунди, вентилатор 25, като шнека пуска 33 килограма за час, пламъка "зачезва", макар, че си е там. Натрупалата се пепел върху отворите пречи на фотодатчика. Тогава се въоръжих със свредло Ф5, дрелка с кабел (в никакъв случай не взимайте акумулаторната ;) и център, за да маркирам къде ще бъде новият отвор. На снимката с червено съм показал къде продупчих. Сега нямам проблеми със осветеността, дори при гадно мъгливо време.
gnt69 - майстор
stelibg написа:
Сега нямам проблеми със осветеността, дори при гадно мъгливо време.
Да не би да си замерил запалката като си смъквал за дупката. Аз почвам 3 ти сезон и съм се замислил да взема една за резерва без гаранция от алито за зор заман. :partyman:
gunpowder - специалист
[quote="Трифон П.Трифонов"]Вдигаш капака, поглеждаш в дясно под платката.... Кабела е дебеличък, стегнат с пластмасова гайка. Май беше сив на цвят. Влиза перпендикулярно на тръбата. Развиваш, внимателно издърпваш и забърсваш.[/qu
Благодаря мноого оправи се вече държи около 180-185 , почистик фотоклетката , но не се оказа от нея просто на горелката се беше образувала шлака на стената на запалката където е и си мисля , че по вероятно е да е от това . Важното е, че всичко е наред . RESPECT !
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Осветеност да искаш ,правиш още две 4 мм отворчета близо до отвора от който гледа клетката ,това го практикувам при горелки Фероли р12 че страдат от това клетката да не види огън при палене .
Тук съм подсказъл малко.
stelibg - специалист
gnt69 написа:
stelibg написа:
Сега нямам проблеми със осветеността, дори при гадно мъгливо време.
Да не би да си замерил запалката като си смъквал за дупката. Аз почвам 3 ти сезон и съм се замислил да взема една за резерва без гаранция от алито за зор заман. :partyman:
Не съм смъквал горелката - дупчих на място. Голяма мъка беше ;)
stelibg - специалист
filmatoplo написа:
filmatoplo написа:
Осветеност да искаш ,правиш още две 4 мм отворчета близо до отвора от който гледа клетката ,това го практикувам при горелки Фероли р12 че страдат от това клетката да не види огън при палене .
Тук съм подсказъл малко.
Да, така е. Признавам =D>
Само, че идеята беше отвора да не се затрупва от пепелта на слънчогледовите пелети.
И аз, като русенския колега, подкарах трети отоплителен с Горелкото. Имам 21 торби чамови и още не знам какви пелети изгорени, в началото, после само слънчоглед. Никакви проблеми с осветеност и шлака. Пепелта си е в пепелния сейф.
Не знам ква е тая мода да се разбутват тотално настройките, а и не намирам логика ако намаля или разделя цикъла на две, да намалям и вентилатора. 25% вентилатор?!! Може ама ако горелката е закачена на ТЕЦа на комина. Изопачавам, но съм съгласен при як комин с голяма тяга.
Щом има проблем, значи не е добре тая настройка.
stelibg - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Не знам ква е тая мода да се разбутват тотално настройките, а и не намирам логика ако намаля или разделя цикъла на две, да намалям и вентилатора. 25% вентилатор?!! Може ама ако горелката е закачена на ТЕЦа на комина. Изопачавам, но съм съгласен при як комин с голяма тяга.
Щом има проблем, значи не е добре тая настройка.
Заводските настройки са за да работи горелката насякъде - идва инсталатора, пуска, взема парите и айде - оправяй се.
Понеже си спретнах мониторинг на параметрите на горелката, който ми чертае графики, мога да преценя кога пламъка е стабилен, кога температурата расте по-бързо при едни или други настройки и т.н.
Да, комина ми не е лош - 6 метра неръждавейка ф200, изолирана с 30 мм вата. Около комина няма покриви, дървета, или нещо друго, което да създава проблеми. Тягата на комина е смятана за 25 KW Buderus 111

Пробвай 25% вентилатор, няма да си духаш топлото през комина :)
Аз 40% вентилатор пробвах - да, има ефект - фукса стана по-топъл :) и пламъка играе от нула до максимум

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: