Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stelibg - специалист
[/quote]
Като отидох да я видя беше запалила но наистина температурата и беше разликата Р0-Р1 . Вероятно е угаснала заради загуба на пламък защото малко по рано през деня държеше осветеност под 40 след почистване на горелката и фотоклетката се възстанови на около180 ама угасна сама .[/quote]

Същите симптоми имах и аз, преди да разпробия отвор, през който да влиза светлина от горящите пелети.
Единият подход за решаване на проблема е много гориво с много въздух - тогава ще има добра осветеност, но е оправдано само за системи с буферен съд, който да загрееш, горелката да се изключи по температура, а после да ползваш загрятата вода. ГОЛЯМ МИНУС - загуби през комина и от разширителният съд.
Тези проблеми ще изчезнат около нулата по Целзий ;)
andy_forresite - майстор
Голяма разлика е това. Като прибавя не особено сполучливия 1.7/1.4 (по думи на някои хора) и променящия се вентилатор, нищо чудно причината да е точно обратната на моето предположение - много пелети.
Направи каквото написах в предното мнение и не се шашкай. Със слънчоглед това няма да е за първи път. На мен ми е гаснала няколко пъти от ниска тяга и веднъж от много пелети на първа мощност. Просто задушиха пламъка и изпадна в омагьосан кръг ... описан по-напред в темата.
Направо намали първата с 2 десети и вдигни вентилатора с 2%. Пробвай така следващия път.
filmatoplo - майстор
Колега къде точно е отворчето .
stelibg - специалист
gunpowder написа:
830 rpm при 140 осветеност на първа степен , при подаване на пелети от вътрешнич шнек се вдига до 165-170 и после постепенно пада , така беше и по - рано постепенно пада осветеността на моменти достига и 40 а може и по малко щом сама угасна .
Без някаква форма на мониторинг ще се чудиш какво е станало. Най-елементарното е софтуера на Натурела и мониторинг през com порта.
Остави един лаптоп до горелката за 24 часа и картинката ще стане ясна.
gunpowder - специалист
stelibg написа:
Като отидох да я видя беше запалила но наистина температурата и беше разликата Р0-Р1 . Вероятно е угаснала заради загуба на пламък защото малко по рано през деня държеше осветеност под 40 след почистване на горелката и фотоклетката се възстанови на около180 ама угасна сама .[/quote]

Същите симптоми имах и аз, преди да разпробия отвор, през който да влиза светлина от горящите пелети.
Единият подход за решаване на проблема е много гориво с много въздух - тогава ще има добра осветеност, но е оправдано само за системи с буферен съд, който да загрееш, горелката да се изключи по температура, а после да ползваш загрятата вода. ГОЛЯМ МИНУС - загуби през комина и от разширителният съд.
Тези проблеми ще изчезнат около нулата по Целзий ;)[/quote]
Ясно ще трябва да я паля само зимата явно , а къде си направил отворите да я разпробия и аз утре
stelibg - специалист
/quote]
Ясно ще трябва да я паля само зимата явно , а къде си направил отворите да я разпробия и аз утре[/quote]

viewtopic.php?f=10&t=44543&start=7420

Червената точка - ртам съм пробил с ф5. Идеята е светлината да прониква през отвора, защото пепелта от пелетите покрива отворите, през които фотодатчика "вижда" огъня. И въпреки, че горелката е ретортна, все някаква пепел се намества върху отворите, които са отгоре на главата на горелката.

Но това не е 100 процентово решение. При режим "retort", дори и при добра осветеност, горелката ще угасне, когато достигне зададената температура, защото няма да подава пелети. Евентуално "тъпо" решение е, да се вдигнат градусите на горелкта, и разликата между Р0 и Р1 да е 8 градуса. Така, да речем при зададени 60 градуса, при достигане на 52 горелката ще пълзи нагоре до 60 на първа степен.
Аз затова съм направил моята да сипва по 900 грама на час ...
Последна промяна от stelibg на пон ное 13, 2017 11:47 pm, променено общо 1 път.
gunpowder - специалист
stelibg написа:
/quote]
Ясно ще трябва да я паля само зимата явно , а къде си направил отворите да я разпробия и аз утре
viewtopic.php?f=10&t=44543&start=7420

Червената точка - ртам съм пробил с ф5. Идеята е светлината да прониква през отвора, защото пепелта от пелетите покрива отворите, през които фотодатчика "вижда" огъня. И въпреки, че горелката е ретортна, все някаква пепел се намества върху отворите, които са отгоре на главата на горелката.[/quote]
Значи сега като слязах да я видя за около 30 мин беше натрупала пепел отпред около запалката , а явно от там взема осветеността . Всичко отива към пелетите от Сливен , а уж бяха хубави
stelibg - специалист
gunpowder написа:
stelibg написа:
/quote]
Ясно ще трябва да я паля само зимата явно , а къде си направил отворите да я разпробия и аз утре
viewtopic.php?f=10&t=44543&start=7420

Червената точка - ртам съм пробил с ф5. Идеята е светлината да прониква през отвора, защото пепелта от пелетите покрива отворите, през които фотодатчика "вижда" огъня. И въпреки, че горелката е ретортна, все някаква пепел се намества върху отворите, които са отгоре на главата на горелката.
Значи сега като слязах да я видя за около 30 мин беше натрупала пепел отпред около запалката , а явно от там взема осветеността . Всичко отива към пелетите от Сливен , а уж бяха хубави[/quote]

Не са виновни пелетите.
Ако светнеш с фенерче през отвора, където се намира фотодатчика ще видиш откъде излиза светлината. Не е от при запалката, а отпред и отдясно на главата.
gunpowder - специалист
Където са вертикалните прорези до капачето с двата шестограмни болта така ли ?
stelibg - специалист
gunpowder написа:
Където са вертикалните прорези до капачето с двата шестограмни болта така ли ?
Капачето е в предната част на горелката. Отвора, който съм направил се пада в леко скосената лява част (като гледаш горелката от към горивната камера). Абе както е на чертежа. Май е най-добре да го снимам ...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: