Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Може ли от едно надуто кондензаторче (35v 220мкф)да ми гори 3амп бушон в щепсела? На основната платка е. А на захранващата имам 2 транзистора с поопекан изглед на платката в основата. Тв-то просто спря по време на работа. Смених изгорелия бушон и при включването избумка цк ключето му и разбира се новия бушон.
Вероятност някаква да е повредено цк ключето му? Тук нямам ни фазомер ни мултицет. Нито пък някой си играе да ремонтира. По евтино е друго да се вземе. Ама по нашенски ще ровичкам преди да го метна :-D
Последна промяна от estorm на нед ное 12, 2017 11:38 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Сега ще се включат параноиците и ще ти кажат, че форума се е обърнал на телевизионен сервиз, но ако са си пили хапчетата може и да не се включат :lol:
Сега сериозно, такова кондензаторче може да ти напълни шепата с транзистори, ако ги сменяш един след друг без да си открил, че имаш дефектен кондензатор :wink: Сменяй кондензаторчето , мери транзисторите, ако знаеш как и какво да мериш и все ще го подкараш /като телевизор или за казана/. Ако не знаеш и държиш на този телевизор, грабвай го под мишница и към сервиза за ремонт :-D
Гледам, че си допълнил писаното, рови смело и преди да го "метнеш", поне се снимай с него за спомен :-D
Успех! :partyman:
estorm - специалист
:lol: Е да ме извинят гореспоменатите.
Вече си взех друг телевизор, но този ми се ще да го оправя. Да го грабна под мишница не става. Бг е далече :-D
Ама пък имам време и мога да си купя оборудване за дребни работи. Че то все за нещо си трябва. Та благодаря ще го сменя и без туй вече взех ново кондензаторче.
petromaniq66 - специалист
Като нямаш фазомер и мултицет поне тесла имаш ли? Да не говорим за поялник и знания. Чопли си наволя!
FM STEREO - специалист
Няма да минеш само с смяна на кондензаторчето, има и опукани транзистори, отпоявай ги и ги мери ако ти е ясно, имаш познания и можеш, ако не както са казали преди мен сервиз! :partyman:
fbr - майстор
FM STEREO написа:
ако не както са казали преди мен сервиз! :partyman:
Човека пише че е далеч от България, какви сервизи Ви тресат. Къде, освен в България, Русия и някоя друга държава от нашата черга има сервизи. Развали ли се в гар. срок се сменя, след гар. срок се хвърля.
estorm - специалист
fbr написа:
FM STEREO написа:
ако не както са казали преди мен сервиз! :partyman:
Човека пише че е далеч от България, какви сервизи Ви тресат. Къде, освен в България, Русия и някоя друга държава от нашата черга има сервизи. Развали ли се в гар. срок се сменя, след гар. срок се хвърля.
Да де ма кой ти чете написаното по горе.
Пък и не знам що някой си мисли, че като си нямам поялник си нямам понятие от електроника. Може би щото пиша в раздел електротехника ли или щот не се сещат, че не си нося оборудването от България.
petromaniq66 - специалист
След като имаш понятие, защо задаваш толкова глупав въпрос? Да ти отговоря : от подуто "кондензаторче'' не горят предпазители!
FM STEREO - специалист
estorm написа:
Да де ма кой ти чете написаното по горе.
Пък и не знам що някой си мисли, че като си нямам поялник си нямам понятие от електроника. Може би щото пиша в раздел електротехника ли или щот не се сещат, че не си нося оборудването от България.
Да, не съм чел внимателно, щом имаш понятие вади оборудването,разпоявай, мери и сменяй изгорелите елементи :yawinkle:
estorm - специалист
Тцтцтц човек да не пита нещо.
Абе специалисти знаем, че сте велики няма нужда да се доказвате. Ама то пък какви българи ще сте ако не го направите.
Ползвам съм форуми в две страни.
Равни на вас никъде няма.
Дано сте щастливи сега.

Тема "Въпросче тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: