Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
gunpowder написа:
Еми това са оборотите които ми показва на 43%. Само че аз установих друго , тягата на комина ми явно е много голяма и като притворя клапата веднъж осветеността ми се вдигна между 160-180 при 42% на вентилатора на 1-ва степен. Установих също , че заради тягата пламъка е много хоризонтален и от това на върха на горелката ми се наслагва голяма купчина изгорели пелети във вид на шлака и така новите не могат да ги избутат оттам горят по назад до запалката и натрупват пепел пред отворите на фото датчика. Забравих да кажа , че преди няколко дни купих едни гадни пелети от Варна които зверски много пушеха и заради това вдигнах вентилатора на 43% на 1-ва степен и отворих напълно клапата на комина. Просто вината е моя , че не възстанових всичко както си беше след като минах пак на старите пелети с които нямаше грижи. Все пак благодаря на всички за съдействието !
Това го коментирах по телефона днес . :)
gnt69 - майстор
gunpowder написа:
Все пак благодаря на всички за съдействието !
Според мен започни със промяна на софтуера на горелката. Бая народ се оплакваше от нетипично състояние на горелката и съвета на майсторите бе смени софта. По нататък ще я настроиш както трябва. :partyman:
andy_forresite - майстор
Не мога да схвана как при силна тяга пламъкът ще е хоризонтален. Може би от главоболието :sad:
Пламъчето на RB-то тръгва напред и се извива нагоре. Прави едно дъгообразно движение от основата до върха на факела. Не е добре когато е ориентиран директно по вертикалата. Това се получи при запушени от нагар отвори за въздух в предната част. Опитвах да горя влажни пелети с въздух 39. Не искаха с никакъв въздух, но резултатът от малко кислород беше този нагар, който малко късно забелязах.
Самият пламък не впечатлява както на горелка с хоризонтален такъв. Намирам очарование в липсата на характерната за хоризонталния пламък динамика в съчетание с добре изразената интензивност.
filmatoplo - майстор
Пелетите трябва да са добри при тест ,поне да си сигурен че тя работи ,след това я мъчи с лоши пелети ,колко пъти съм казвал че се берат ядове с калпави пелети ,били евтини - да ама проблемите започват.ако пък се съчетае с лош комин - трагедия .
stelibg - специалист
The дупката :)

Ето, тук съм продупчил. Има ли други, направили този "хардуерен" мод?
Прикачен файл:
IMG_1jpg.jpg
gnt69 - майстор
Струва ми се че там не е правилното място. Мисля че осветеността и идва от малкия шнек и от дупките отгоре.
Виж на клипа на 1.03 минута как е.

https://www.youtube.com/watch?v=-wWjHDj9okU
Rumen72 - специалист
stelibg написа:
The дупката :)

Ето, тук съм продупчил. Има ли други, направили този "хардуерен" мод?
Прикачен файл:
IMG_1jpg.jpg
Колегааа, моля опиши какъв е ефекта от дефекта дето си го причинил , моля, щото то твоето е като да седиш на кърмата на лодката и да пробиеш носа на лодката че да си виждаш джапанките, майко мила!!!!
filmatoplo - майстор
Мен ако питате там не е мястото на клетката ,или да се замени с датчик за димни газове ,аз съм с такъв и нямам случай на отказ .
stelibg написа:
The дупката :)

Ето, тук съм продупчил. Има ли други, направили този "хардуерен" мод?
Прикачен файл:
IMG_1jpg.jpg
Момчета, можете ли да запушвате дупки, освен с оная си работа и за по дълго?
И хич да не ми са засягати, щото са опитвати да ликувати главоболие с гилотина.
Ако някой са засегни, за негова сметка си е.

Този български производител, преди да пусне нещо на пазара го тества дълго време и при неблагоприятни условия.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт ное 14, 2017 8:30 pm, променено общо 1 път.
Staio1 - специалист
С тази дупка, пробита на това място, няма ли да се наруши въздуха? В смисъл, че така излиза въздух и от тея, а не само от отворите направени за тази цел.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: