• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стефан77 - специалист
Колеги препоръчайте камина до 3500лв. сметнах топло загубите те са 18кв.при t-външна -15гр. t-вътрешна+22гр. и как е по добре да се изгради системата под налягане или отворен тип
filmatoplo - майстор
Сигурен ли си за мощността ,защото прескачаш 15-16 и отиваш на камини с число 18-21-25 .
Като Екоспар Алба 18 или Аурига 25 ,както и кък Алфаплам Комо 21 .то има и други камини де за тези се сещам .Каквато и да купиш гледай да е в диапазон макс 18 клв.
Стефан77 написа:
Колеги препоръчайте камина до 3500лв. сметнах топло загубите те са 18кв.при t-външна -15гр. t-вътрешна+22гр. и как е по добре да се изгради системата под налягане или отворен тип
По назад пишеш, че ще топлиш 75 квадрата. Не зная как ги смяташ, но мисля, че грешиш и ако е така, по натам ще питаш що гаси и пали често и гори много.
filmatoplo - майстор
Сега и аз търсих и видях че пише 75 кв м.Едно Грейко ще ти стига .
Стефан77 - специалист
Благодаря за помощта смятах ги с калкулатор heat lost той ми попадна но ще смятам още един два пъти за да съм сигурен или слагам 15-16кв. В най студените дни ще бачка на макс и толкоз.някакви идеи по друг начин да смятам ще са ми от полза
Стефчо, пристрастен съм, ма никога не си кривя душата. Плати и ползвай най малката по мощност камина. Има такива дето мязат на котел, щото не излъчват много топлина в помещението.
Филма препоръча такава в друга тема.
Производитела я дава да топли 80-100 квадрата, а ти имаш 75. По малка няма, дето да ти препоръчам.
andy_forresite - майстор
С реални 75 кв м само с изолация на тавана при -15 с 2 кила на час ще е студено. Аз съм за грейко бижу. Ще пасне екстра.
filmatoplo - майстор
Пиша му Грейко за ради добрата камина ,големия бункер,лесното почистване ,добро управление .винаги може да изолира капака на врата от вътре с вата да не отдава щом иска да е долу .Ако тая каминка я имам в къщи ще я накарам да ми вика добър ден филме. :) .
andy_forresite написа:
С реални 75 кв м само с изолация на тавана при -15 с 2 кила на час ще е студено. Аз съм за грейко бижу. Ще пасне екстра.
При -5 ще е добре, а при +5 ще псува на родителско тяло.
Особено ако пък и си изолира загубите на топлина от стените, ще споменава конкретни хора, та и себеси, че ги е послушал.
andy_forresite - майстор
Поемам отговорността. Каминката може да работи на ниска мощност. Представи че имаш алфа куадрифолио верде и си джиткаш до работа на режим N-normal. Вътре тихо, вози меко и всичко е приятно плавно. След работа искаш да оставиш малко гума по асфалта и минаваш на R-race. Клапите се отварят, кутията реди предавки и ти си с вратите напред докато 4-те ауспуха създават настроение.
Не забравяй че камината има поддържаща степен и голям бункер. Управлението радва. Е' дизайнът не й е най-силната страна... Става за 8-10 години. Не е скъпа и доказва че го може.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: