• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sstefanov - майстор
А, ето че и ти се обърка! Последно, производител или вносител?
Мисля, че вносителя не носи никаква отговорност. Ще е интересно да получим компетентно мнение.
АБВ потребител - специалист
То тази ефтина техника е таралеж в гащите . Пресен случай на един познат електрожена, вторичната намотка на силовия траф беше стопила изолацията между двете намотки . Беше нещо прозрачно като найлон . Проводниците опираха един в друг, само на лака. Видя го навреме иначе щеше да усети тръпката на 300волта напрежение слагайки електрода :) То в днешно време кой поема отговорност , всеки иска да се скрие зад някой и нещо. Аз да открадна , но друг да го отнесе.
sstefanov - майстор
Няма значение колко е скъпа техниката, въпросът е принципен.
АБВ потребител - специалист
Според вас как е по добре да се регулира тока в електрожена , с широчинна или честотна модулация. Благодаря! А относно токовия трав разбрах принципа на действие. Специално за uc3845 действа така. Значи задава се напрежение на инвертирания вход на операционния усилвател посредством потенциометъра за регулиране . След което усилватела сравнява напреженията на двата входа и усилва разликата. Задава напрежение на инвертирания вход на pwm компаратора. И когато напрежението от токовия трав , което се подава на неинвертирания вход, достигне напрежението зададено от операционния усилвател компаратора превключва и по този начин запушва транзистора на изхода, като по този начин прекъсва нарастването на тока в първичната намотка.И после отново и отново 30000 пъти в секунда. Само не знам намаляването на широчината на импулса дали влияние на честотата. Все пак скъсява се времето. Поправете ме ако греша!!! :) И още нещо относно управлението посредством трансформатор на мощните транзистори. Изменението на честотата в първичната намотка не променя ли мощноста и съответно напрежението във вторичната, което се подава съответно на гейтовете на транзисторите. Не е ли по добре драйвер с транзисторни ключове, така напрежението няма да се изменя.
Последна промяна от АБВ потребител на пет ное 17, 2017 5:12 pm, променено общо 1 път.
DMN - майстор
АБВ потребител написа:
Само не знам намаляването на широчината на импулса дали влияние на чистотата. Все пак скъсява се времето.
Според мен на чистотата не влияе, на чистотата може де се повлияе чрез почистване, продухване и чрез други физични и химични действия.
Може да повлияе на честотата :). А има и още една величина - коефициент на запълване.
:partyman:
Последна промяна от DMN на пет ное 17, 2017 7:01 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Добре де грешката е поправена. С тези готови думи на телефона и не доглеждане така става. Трябва по често да пиша. :) Но това са подробности. Коефициента на запълване не е ли пак широчината на инпулса. Когато транзистора е отворен имам предвид и изхода е висок.
DMN - майстор
АБВ потребител написа:
Коефициента на запълване не е ли пак широчината на инпулса.
Тъй де, но промяната на широчината на импулса не винаги променя честотата:
https://en.wikipedia.org/wiki/Duty_cycle
plamen6703 - майстор
АБВ потребител написа:
То тази ефтина техника е таралеж в гащите . Пресен случай на един познат електрожена, вторичната намотка на силовия траф беше стопила изолацията между двете намотки . Беше нещо прозрачно като найлон . Проводниците опираха един в друг, само на лака. Видя го навреме иначе щеше да усети тръпката на 300волта напрежение слагайки електрода :) То в днешно време кой поема отговорност , всеки иска да се скрие зад някой и нещо. Аз да открадна , но друг да го отнесе.
Има едно задължително изискване за Декларация за съответствие и в нея производителят или този, които пуска дадено изделие на пазара декларира, че изделието отговаря на определени стандарти в зависимост от вида на изделието. Като купуваш някаква техника сигурно си виждал приложена такава декларация, получавал си и законова гаранция за закупената техника, отделно има и търговската гаранция, която не е задължителна... Въпроса е винаги да спазваш правилата за техника на безопасност, това може да те предпази и да намали до минимум пораженията при техническа неизправност.
В случая на приятелят ти при заваряване е добре да се ползват предпазни ръкавици, ръкавели, обувки... Нали знаеш, пази се сам, че да те пази и Господ :wink: :partyman:
АБВ потребител - специалист
Да така е . Когато времето на единия период се увеличава а същевременно другия намалява честотата не се променя. А ако времето на единия период независимо кой, се промени, се изменя и честотата. Времето е определящо. Питам конкретно за този контролер. Логично е честотата да не се изменя защото не се изменят стойностите на елементите на осцилатора. Но знам ли.
АБВ потребител - специалист
Пламене Благодаря ти!! Днес дадох моя китаец на един познат да го пробва . Има много години стаж като заварчик. Вертикалните шевове ги прави перфектни.Майстор е. Реакцията беше" Тази играчка просто не става намери си свестен електрожен".Казах му"Нама да го търся , сам ще си го направя " :lol: Половината части съм ги набавил вече.
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: