• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
plamen6703 - майстор
Вертикалните шевове са майсторска работа :) Аз мога да заварявам добре с електрожен и още по-добре с оксижен, но за вертикални шевове като ми се наложи търся заварчик. Може да не ти се вярва, но това http://www.argo-market.com/Products/Details/1281 ми върши много добра работа и ако утре ме остави няма да си мръдна пръста да го поправям. Толкова работа ми е свършил, че се е надплатил и направо ще си купя същият от същото място :-D
Споделяй от време на време до къде си стигнал с направата на електрожена. Жертви на елементи ще има, но дано резултата е успешен :partyman:
АБВ потребител - специалист
Аз късно научих за тези машинки . Но не е проблем да си взема и аз такава. Но ми е тръпка да се занимавам. Доста са паднали цените. Първо бях решил да правя трансформатор с тиристорно управление но това по нататък. Сега ще правя схемата от началото на темата. Имам вече и осцилоскоп. Но искам да проуча доста добре материята, за да знам какво правя. Добрата подготовка е половината от свършената работа. Тока не е шега знаеш. Все пак трябва да разбера мястото на всеки един елемент, защо е там , каква функция изпълнявя. Това ще ми помогне да създам своя схема и така. Просто ми е интересно затова е всичко, пък и не обичам да бездействам :)
АБВ потребител - специалист
А как се справя твоята машина с ъгловите шевове като този.Челните , хоризонтални предполагам не са проблем.
Прикачен файл:
svarka_143_04.jpg
svarka_143_04.jpg (17.93 KиБ) Видяна 1680 пъти
andro440 - майстор
nikolaytatarov написа:
andro440 написа:
няма да пускам нова тема ,тази на Цветан е достатъчно добра и коментирана ,мисля си обаче да я съжива , с започнатата и частично налепена схема ,на мостов електроженоколо 180 А ,който ще има и други опции по предназначение
Прикачен файл:
IMG_20170423_223703.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170423_223853.jpg
Андро , какво е туй зелено търкало на масата , я дай накакви параметри.
IИхтимански ферит за дросвл !
:axe:
nikolaytatarov - специалист
:roll: :-D
как ти се струват тия радиатори дето ти показах , за един мост с добро ПВ.
АБВ потребител - специалист
Някой знае ли с какво се маха лака от бобинажна тел. Разтвор някакъв. Благодаря .
plamen6703 - майстор
Какво е това бобинажна тел? :wink: :partyman:
kuger - майстор
plamen6703 написа:
Какво е това бобинажна тел? :wink: :partyman:
Тел, бре! Халумин, бакър, бойдосани! :-D :-D :partyman:
АБВ потребител - специалист
Е как какво , тел за навиване на намотки. Там от където я купувам така и казват. Предполагам че лака е един и същ , независимо от материала. Само механично ли става , няма ли нещо да я разяжда примерно, киселина някаква. Огъня нагрява цялата намотка доста, става въпрос само за крайщата. И не се учудвайте че задавам такива въпроси, така става като един тракторист започне да се занимава с електроника. Важното е че разбрах най сетне че транзистора не е само парче пласмаса с три крака. :-D :partyman:
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: