• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
Няма как някой да ти отговори еднозначно ! При едни пелети с тези настройки вътре е огнен ад,с други...просто гори пламък. Всичко е въпрос на проби :idea:
Ludoto_momche - специалист
Благодаря Svezar ! Явно мойте пелети са по -слаби на t7-15 вентилатора го правя на 100 ,а и може шнека да не пуска равномерно пелети.А кога радиаторите работят на 100 процента?Задал съм 65гр.модулация и тъй като горелката работи на 55гр.термостата на водата съм я сложил на 50гр.да включва.Чудя се при тези настройки ако вдигна на 70гр.тоест на модулация да работи на 60гр.Дали ще вижда зор горелката и термостата на водата дали да го вдигна и него.
filmatoplo - майстор
Въздуха не го намаляй много .
Ludoto_momche - специалист
И аз така съм запомнил filmatoplo ,че не трябва да е мн.намален въздуха.....Но за сега т7-20 т12-60 добре гори ще го следя,ако нещо ще намаля времето и ще вдигна въздуха.
Здравейте!
Нов съм тук, отскоро се отоплявам на пелети с котле Б макс комби и горелка Фероли п7н.
Смело бъркам в настройките и открих един тревожен факт. Ако сте решили да използувате функцията за модулация - Т18 има три възможности - 0 не работи, 1 работи като изрежда зададените степени във възходящ и низходящ ред и следи датчика за температура на котела и стайният термостат и 2 работи като изрежда зададените степени във възходящ и низходящ ред и следи САМО стайния термостат. Последното е изключително опасно и би предизвикало прегряване на котела, защото не следи датчика си и не се изключва на зададената максимална температура.
Не включва и шнека за принудително пълнене, но това е бял кахър.
Следя какво пишете, ще подавам резултати от моя опит и настройки.
filmatoplo - майстор
Става дума за новия модел горелка нали ,малко хора са я виждали .
Разлика в платката и дисплея е отгоре. Сива и по- красива. Няма проблеми, освен това, че трябва термостат. Възможно е ако е на off при изгасване на тока и като дойде да се включи сама.
Да, новата горелка е!
Аз ви притесних но телефона.
Освен външния вид има и доста по голямо меню и в частта с У, и с Т, както и П.
Платих и за газов анализ и настройка, защото от фирмения сервиз не пожелаха да ми направят такава и по телефона ме убеждаваха, че в топлото време разход от три чувала пелети и една тава с пепел било нормално.
Сложих и стабилизатор със серво мотор 1 киловат и определено има подобрение в работата на горелката. В едно радомирско село живея и там спирането на тока и прмяна в подаваното напрежение се счита за нормално. След спиране на тока тръгва от нула и ако от датчиците получи команди за стартиране - тръгва, ако няма команди - спира. Не разбрах какъв термостат трябва?
Разбрахме се на лични :)
Иначе ако намериш още скрити лимонки пиши.
Ludoto_momche - специалист
Момчета нормално ли е в режим модулация ограничена скорост 3та стига зададените градуси минава на 1ва степен.И след това 15 мин.1ва после 3та 5 мин.и така цикъла се върти докато не спре горелката от стайния термостат.Тоест някой засекал ли е колко държи на първа степен.......при модулация
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: