Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
благодаря за отговора, и най много за номера на артикула. гледам в чужбина гравитира около десетина паунда. ще видя дали един приятел няма да я донесе по нова година :)
wanderer написа:
благодаря за отговора, и най много за номера на артикула. гледам в чужбина гравитира около десетина паунда. ще видя дали един приятел няма да я донесе по нова година :)
Ако ще носи - да донесе 2 :)
nikolson - майстор
Мога да попитам и да ви кажа за тази цанга.
wanderer - специалист
цангата реших да я поръчам по приятел, но имам едно друго питане. оглеждам се и за адаптор 1/2 - 1/4. тъй като не видях у нас пак към чужбина се насочвам, но гледам доста голяма разликата в цените. от 1 паунд за някакви нонеймчет, до десетина паунда, че и повече за trend примерно. има ли такава огромна разлика и в качеството? не е проблем да взема 1 - 2 от китайчетата за проба но все пак?
nikolson - майстор
Cholev се оплакваше от китайската втулка 8 към 1/4.
EDI - майстор
Разликата в качеството на метала на тялото е огромна.Ако ще си вземаш екстензия, вземай маркова СМТ, ФРУД и т.н. Дължината става голяма и при високи обороти, дори и фрезера да не е с голяма периферия, таблен да речем, дори марковите се тормозят и дават някоя десета биене, а и самия натиск на детайла върху фрезера /подсъзнателно винаги можеш да натиснеш повече от необходимото/, ако въртиш фрезер с лагер, оказва влияние.А като въртиш таблен, може да стане страшно.Моята екстензия на СМТ от 12 на 12,7, /бях я взел за 12 милиметровия РАЙДЪР/, съм пробвал с таблен и въпреки опита ми, ме достраша да повторя.С другите фрезери работи добре.Ако имаш чалъм направо прескочи удължаването и си карай с втулка от 12,7 на 6,35.
wanderer - специалист
Да, аз не търся удължаване, поне за сега. послушах те като избирах, и взех фреза със захват 1/2. искам да имам и опция 1/4, тъй като твърдо съм се ориентирал към цоловия захват. ако можеш да предложиш търговец на свестен адаптор ще съм благодарен.
EDI - майстор
Мен, ако питаш, вземи си от тук СМТ, ако искаш удължител.Звънни в ТЕКА и ще ти доставят, ако нямат в момента.СМТ имат от 12,7 на 6,35.Номера по каталог на удължителя е 796.001.01 става за цанги от 6 до 9,5.Няма да е повече от 50 лева.Втулка само ако търсиш, също от там има от 12,7 на 6,35, номера по каталог е 799.264.00 .
cholev - майстор
nikolson написа:
Cholev се оплакваше от китайската втулка 8 към 1/4.
Става, но не е много удобна. Пропада фрезера повече от необходимото и трябва да придържаш и да затягаш.
Дойдоха ми цангите 6.35 (1/4). По дълги са от оригиналните цанги, които са 16мм. Тези са 20мм, но не пречи. Не съм ги тествал сериозно. Чакам още фрезерите на 6.35
wanderer - специалист
ЕДИ благодаря! ще звънна утре, че нещо нито го намирам в сайта им, нито цени има.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: