Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Зависи от къде купиш машината на Husqvarna, имаш ЛС.
iivanov - майстор
Мръдни до Сливен , да видиш и хванеш един олео мак gs 350 . По-мощен е от двата и на сходна цена . По-мощен е дори от щил 180 и хуск 135 .
nbr - специалист
nikolson написа:
Stihl MS 170 или Husqvarna 236-14’’ Разликата в цената е двайсетина лева, което е пренебрежимо. Кои са предимствата и недостатъците на всяка от машините. На книга са близки характеристиките, реално как е? Надеждност, ергономия, сервиз...такива неща.
Взехте ли машина и каква? Братовчеда се е решил да взема Husqvarna 236 и аз сондирам мнения...
dragozow написа:
Зависи от къде купиш машината на Husqvarna, имаш ЛС.
Машината я гледахме във вашия сайт. По добри предложения за машина в този ценови клас има ли? :)
iivanov - майстор
nbr написа:
Машината я гледахме във вашия сайт. По добри предложения за машина в този ценови клас има ли? :)
Сега не мога да намеря къде , дали в този форум или другия , но колегата vlax , на 236ицата му се беше развил ауспуха . След разискване се установи , че за понижаване на цената хускварна не правят резби , а ползват самонарезни болтове . При такова резбово съединение демонтаж не се предвижда . Ако и това е добро предложение ... :vom:
Димитър Димов - специалист
iivanov написа:
nbr написа:
Машината я гледахме във вашия сайт. По добри предложения за машина в този ценови клас има ли? :)
Сега не мога да намеря къде , дали в този форум или другия , но колегата vlax , на 236ицата му се беше развил ауспуха . След разискване се установи , че за понижаване на цената хускварна не правят резби , а ползват самонарезни болтове . При такова резбово съединение демонтаж не се предвижда . Ако и това е добро предложение ... :vom:
В този е.
iivanov - майстор
Той и оттатък беше пуснал тема за резачката , но в темата само се споменава решението при ремонта . Тук не ми се търси , защото темата е огромна , а и не съм сигурен дали въобще е в тази тема .
Димитър Димов - специалист
iivanov написа:
Той и оттатък беше пуснал тема за резачката , но в темата само се споменава решението при ремонта . Тук не ми се търси , защото темата е огромна , а и не съм сигурен дали въобще е в тази тема .
Ето я: forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=54&t=12048&start=2020
dragozow - майстор
nbr написа:
nikolson написа:
Stihl MS 170 или Husqvarna 236-14’’ Разликата в цената е двайсетина лева, което е пренебрежимо. Кои са предимствата и недостатъците на всяка от машините. На книга са близки характеристиките, реално как е? Надеждност, ергономия, сервиз...такива неща.
Взехте ли машина и каква? Братовчеда се е решил да взема Husqvarna 236 и аз сондирам мнения...
dragozow написа:
Зависи от къде купиш машината на Husqvarna, имаш ЛС.
Машината я гледахме във вашия сайт. По добри предложения за машина в този ценови клас има ли? :)
При нас всички машини Husqvarna са с 15% надолу, което не можем да обявим на сайта по обясними причини. Конкретно за 236 сметката е 379-15%=322,15 лв. Ползвам евтин куриер D&D и 40% отстъпка от цените им, до вратата ти би струвало под 10 лв. За домашен трион за една или две печки е достатъчна. Разбира се може много по-добре, но струва повече. Някои хора си купуват домашни триони по 1 000 лв, дай боже всекиму.
koveslav - майстор
dragozow написа:
236 има 5 различни ревизии, последните са ок. Сменени са спусъка, един винт на спирачката, нещо по биелата два пъти, пак винтове по спирачката, горивен маркуч, тризъбеца и стартерната пружина. Ние също не я харесваме и предпочитаме да предлагаме 135.
Разгледайте и това мнение на колегата Драгозов,отпреди няколко месеца е.Тогава взимайте решение.Може би 236 не е най-удачния избор....
Фитилчо - майстор
Напрраво Щил е най удачният вариант, ама и парите са други :razz:

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: