Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavlovip - напреднал
Здравейте. Имам камина Алба 18 от скоро. Когато я запаля тръгва да разпалва, гори, достига зададените температури и се изключва и повече не тръгва докато не я рестартирам. Това дали се дължи на някаква грешка в настройките или нещо аз не правя както трябва? Иначе нищо не е променяно по фабричните параметри и по стойностите които са зададени първоначално от фирмата която ми я инсталира. Посъветваха ме щом пламъчето до бутона on/off мига да не я пипам, тя ще запали сама, но вече близо 8 часа я чакам и не тръгва. Ако някои има идея какво става ще съм радостен да я сподели.
startx - специалист
k0st4din написа:
estzvetanov написа:
k0st4din написа:
Здравейте,
"Боже, колко много написани неща, Боже и всичко толкова полезно" - това е сериозно.
Аз бих искал да попитам някъде в по задните страници се споменава за компютърния софтуер за настройка, но само се споменава.
Питането ми е откъде бих могъл да си го сваля? Ако може за някакво съдействие от ваша страна.
Поради две причини: Тези, които я инсталираха - много явно се личеше че не си разбират от работата.
Втората е че са ми заключили менюто с по финните настройки, а определено с толкова добре описани неща с кое как да се оправим, не смятам да се занимавам с хора които не са компетентни.
Както казваше един потребител - Да му дам 50-80 лв. и не е сигурно, че всичко ще бъде наред. :sad:
Най-добре би било ако някой го има, ако не го затруднява да го прикачи и да можем да го свалим.
Поразрових се и се оказа, че всъщност софтуера е FUMIS PC PRO, но където и да успях да го намеря поне в гуугъл ми казва, че файла не може да бъде намерен.
Благодаря ви предварително
Поздрави
Пробвай тук
http://www.fumis.si/en/about-fumis/acce ... mis-pc-pro и кабела
http://www.fumis.si/en/about-fumis/opti ... ucom-fumis
Извинявай много, но или аз съм много кьорав или просто си ми пуснал линк. Със сигурност е едно от двете. На линка за програмата съм изцъкал по цяла страница, но никъде не позволява да се свали.
Аз затова помолих ако някой я има, нека я качи да можем и ние да се възползваме. В противен случай, тези от Fumis, са олигофрени. Щото разбирате ли уважаеми потребители, можете да си свалите програмата от еди къде си, ма нея я няма там.
Благодаря ти
Поздрави
за да получиш програмата трябва да си закупиш кабела , а за да го закупиш трябва да вземеш бройка контролери. Т.е няма как да я получиш програмата.... а и със нея ням да направиш нещо по различно от това през сервизното меню ...
startx - специалист
estzvetanov написа:
nokoniko написа:
gnt69 написа:
Лесно купуваш правиш това и си ти.
С това - https://www.aliexpress.com/item/SONOFF- ... LevelAB=4- е най-евтино, но можеш само включваш и изключваш камината.
Вижте какво открих, дано свърши работа на някой
ITEAD Sonoff TH10 WiFi Wireless Smart Home automation Smart Switch Controller And Waterproof Humidity Monitoring via phone
http://s.aliexpress.com/A7RbmIBn
(from AliExpress Android)
че какво му е на bboila ? и защо всички тичате да купувате ефтиното ? bboila с гаранция и цената му е добра , salus също стават и се подържа гаранция в бг , на мен ми се е случвало при доставка безжичния термо датчик да не бачка при закупуване от али? кои ще ти го подмени ?
startx - специалист
pavlovip написа:
Здравейте. Имам камина Алба 18 от скоро. Когато я запаля тръгва да разпалва, гори, достига зададените температури и се изключва и повече не тръгва докато не я рестартирам. Това дали се дължи на някаква грешка в настройките или нещо аз не правя както трябва? Иначе нищо не е променяно по фабричните параметри и по стойностите които са зададени първоначално от фирмата която ми я инсталира. Посъветваха ме щом пламъчето до бутона on/off мига да не я пипам, тя ще запали сама, но вече близо 8 часа я чакам и не тръгва. Ако някои има идея какво става ще съм радостен да я сподели.
Виш на колко ти е стайния термостат C10 и C20 ( температура на водата) ... ако я караш по вода вдигни c10 на 51 градуса за да работи по вода ...
pavlovip - напреднал
startx написа:
pavlovip написа:
Здравейте. Имам камина Алба 18 от скоро. Когато я запаля тръгва да разпалва, гори, достига зададените температури и се изключва и повече не тръгва докато не я рестартирам. Това дали се дължи на някаква грешка в настройките или нещо аз не правя както трябва? Иначе нищо не е променяно по фабричните параметри и по стойностите които са зададени първоначално от фирмата която ми я инсталира. Посъветваха ме щом пламъчето до бутона on/off мига да не я пипам, тя ще запали сама, но вече близо 8 часа я чакам и не тръгва. Ако някои има идея какво става ще съм радостен да я сподели.
Виш на колко ти е стайния термостат C10 и C20 ( температура на водата) ... ако я караш по вода вдигни c10 на 51 градуса за да работи по вода ...
Ами температурата на водата е зададена на 55 гр. а стайната е зададена 26 гр. Преди час се включи сама, но мене ме притеснява това че не мога да разбера на колко градуса се изключва и на колко се включва и коя температура е с приоритет. Кои са параметрите за минимална температура на водата и на въздуха по които да се включва?
filmatoplo - майстор
Виж в книжката ,по вода ще пали и гаси по често ,по въздуха седи повече .
pavlovip - напреднал
filmatoplo написа:
Виж в книжката ,по вода ще пали и гаси по често ,по въздуха седи повече .
Тая книжка мога само да я направя на конфети и да я дам на децата. Превода е невероятен. Как се настройва по въздуха? От това което прочетох тук във форума по добре е да е настроена по водата отколкото по въздуха. Във фабричните настройки има разлика от това което имаше постнато за фабрични по напред в темата. Това нормално ли е?
estzvetanov - специалист
pavlovip написа:
Здравейте. Имам камина Алба 18 от скоро. Когато я запаля тръгва да разпалва, гори, достига зададените температури и се изключва и повече не тръгва докато не я рестартирам. Това дали се дължи на някаква грешка в настройките или нещо аз не правя както трябва? Иначе нищо не е променяно по фабричните параметри и по стойностите които са зададени първоначално от фирмата която ми я инсталира. Посъветваха ме щом пламъчето до бутона on/off мига да не я пипам, тя ще запали сама, но вече близо 8 часа я чакам и не тръгва. Ако някои има идея какво става ще съм радостен да я сподели.
Я кажи какви са ти стойностите на параметри 50, 53, 95 и 96
Kemiur_1 - помощник
Здрасти,от този сезон съм с Алба 18кв. Апартаментът е 65кв, без изолация и с калпава дограма.Настоих камината с параметрите на estvetanov,гори добре, икономична е.Гори около 4-5 часа,и след като достигне градусите в стаята в която е камината 24гр,почва само да тлее.Поддържа ги тези градуси без да загасва,но пък по този начин водата пада до 40 гр.и ми изстиват другите стаи.Нямам термо глави....какво да направя за да не пада темп на водата под зададените 55гр? Моля за съвет
filmatoplo - майстор
Няма такъв режим на Тлеене ,имаш предвид че твоята първа степен е намалена до толкова че прилича на тлеене - така ли.обясни на коя степен работи преди да достигне стайната температура ,и след това изключва ли или слиза на степен 1 .

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: