Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Аз също бих сложил помпа 32/60

поцинкованите фитинги не са безбожно скъпи, това че имаш такива на 1'' не пречи . И тях ще ги ползваш, но си купи на 1 1/2 за да си с такива до първият колектор или разклонение за етаж и после редуцирай до цол за всеки етаж.


Успехи!
unikalen88 - напреднал
само че аз помпа имам вече,и неразбирам това 32-60 какво е и затова питам,моята на коя скорост да я пускам и затова казвам какво пише на нея.утре като се прибера ще погледна какво друго пише но такива цифри няма.Пише само на скотостите некви ватове ли са.Просветли ме както означава това 32-60 и как да разбера моята каква е,дадена ми е подарък и затова не знам,а последно за квадратурата добре ли е 1 цол да излиза или не.А мога топлата да я пузна цол и половина а студената цол или няма смисъл.
шоп - майстор
Първата цифра е присъединителният размер на помпата, втората напора.


Няма смисъл едното да е цол другото 1 1/2
filmatoplo - майстор
Някой в магазина търсят помпа да им качва вода на 10 метра височина ,пък помпа 60 имала напор само 6 метра :lol:
filmatoplo написа:
Някой в магазина търсят помпа да им качва вода на 10 метра височина ,пък помпа 60 имала напор само 6 метра :lol:
Интересното е, че 32-6 също има напор 6 метра.
Май още ги има двускоростните. Те тва беше разликата в обозначенията на грундфосите.
Ма объркахме човека.
На негово място бих си ползвал наличната помпа, тръби 1,5 цола до първия етаж, отклонение на цол, като към втория продължавам пак на цол.
шоп - майстор
На Грундфос напора е обозначен с двуцифрено число. Например Grundfos ALPHA2 L 25-40 180

25 е присъединителен размер в DN
40 е напор ( 4 метра)
180 е милиметри за присъединяване между холендрите ( има и 130 милиметрови)

При Вило например Wilo Yonos Pico 25/1-4

25 е същото като по-горе
1-4 е напора в метри ( в случая макс. 4 метра)
filmatoplo - майстор
Помпата му е предостатъчна ,тръбите също .
unikalen88 - напреднал
значи за пояснение направих го с тръби 1 цол до входа и след това към стаите на ппр.Помпата е 25-60 като погледнах надписите и е безмислено да я сложа на 1.5 цола тръба като пак дебита ще е като на 1 цол.Сега остават добършителни тук там някои обезвъздушител,разшерителния съд да закача и една лира в банята и мога да почвам да пълня и правя проверка за течове.Благодаря за отговорите.Само последно как да разбера на коя скорост да ползвам помпата.
gnt69 - майстор
Пробвай на 1 ако не стопли всички радиатори на 2 ако пак не на 3 докато стопли всички равномерно. Ако и на 3 не ги стопля почвай да притваряш секретните кранове.
шоп написа:
На Грундфос напора е обозначен с двуцифрено число. Например Grundfos ALPHA2 L 25-40 180

25 е присъединителен размер в DN
40 е напор ( 4 метра)
180 е милиметри за присъединяване между холендрите ( има и 130 милиметрови)

При Вило например Wilo Yonos Pico 25/1-4

25 е същото като по-горе
1-4 е напора в метри ( в случая макс. 4 метра)
Шопе, с двуцифрено е обозначен на тия с три скорости.
С едноцифрено е на двускоростните грундфоси.
Аз Вило не признавам- шега.
http://www.zizi.bg/static/gfx/promotions/23/37.jpg

Тема "питане за киловати на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: