• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stakoz - специалист
Здравейте,

Благодаря за готовността да споделите софта, респект и почитания.

Изпратих ви лично съобщение (питах за уиндоус, но като пре-прочетох отново темата назад, разбрах защо платформата е распбери)

Утре възнамерявам да ви се обадя за да разбера, къде да ви изпратя СД картата.. (распберито е вече поръчано !)

Иначе съм на ясно как да си отворя портове в рутера за отдалечен достъп и имам платен ДДНС сервиз, вместо статично ИП...

Имам няколко въпроса:
1. при режим TIMER - могат ли да се настройват интервалите за работа на горелката директно през интерфейса?
2. Ако трябва да се промени някаква настройка на горелката отдалечено, например интервал на подаване, или обороти на вентилатора и т.н. - трябва ли горелката да е в режим IDLE /стенд бай, както е при софта за мониторинг на Натурела или може да стане директно през интерфейса при работеща горелка ?
3. при грешка на горелката - може ли да се занули от интерфейса?

Предварително благодаря

Поздрави
Да мааш тия картинки бе шашкънин!
Шарън Стоун не съм я кьорил тъй рано сабалем.
На ниска температура караш, помпата ти тръгна на 40 или 41 градуса.
Не е критика, само отбелязвам.
Ако няма локви под котела, гилай си така и още свиркай си!
Като порастна и аз ши си имат такос шарено.

....оооооп, закрипи 45 на 37.
Преди 15на минути изхълца от 45 до 43 за малко.
Делтата малка, явно малко вода в системата.

...аааа, върна на втора, ни стигна вътък.
Я го спирай тоз филм! Тряба пусна пералня, чи жината ма насмети.
Що си с нов акаунт, фЛамерчо?
lamer4o333 - помощник
Нямам абсолютно никакви проблеми с конденза затова я карам на ниска температура ,в къщи съм с конвектори и водата в системата наистина е малко а тази температура е достатъчна да сгрея навсякъде до 24 и нагоре. Имам проблем с миналогодишни пелети които са се поотвърнали малко затова съм намалил първа степен и гледам да влиза и на втора от време на време за да поразбута малко и да се поизчисти ако ме разбирате :) . Със стария акаунт като се логна ми дава само бели страници в форума и това пробвано на няколко компа , незнам защо така.

Колега stakoz за сега не съм имплементирал възможност за промяна на настройките отдалечено. Софтуера е предназначен повече за мониторинг, като имаш възможност да си спираш и пускаш горелката и да променяш градусите на водата. С удоволствие ви инсталирам картата и ще ви помогна с пускането на мониторинга при вас. ДДНС е много хубаво нещо при динамично ип :).
Evgeniy - майстор
Много завършен вид има.
Като препоръка, ама не е особено важна:
За мен би било по-логично оста на времето на първите две графики да е с еднакво мащабиране. Така изгореното количество визуално ще е точно под времето в което е изгоряло. Чисто визуално. Може би заради легендата горната е леко свита.
AviRad - напреднал
Супер е станало! Наистина много завършен вид има.
Аз моята версия я мигрирах на Python и сега е платформено независима. Тествах я под Windows, Linux и MacOS, и си работи без проблеми.
Пуснал съм пробно да се вижда публично, нищо че не е завършено http://avirad1.proxydns.com:8080/
lamer4o333 - помощник
Evgeniy, наистина заради легендата са изместени двете графики , ще видя какво мога да направя по въпроса( Всъщност вече го поправих) .
Благодаря !!!

Avi, даваи в същия дух :supz: , дотук добре се получава !!!
frizera - напреднал
От мен адмирации за труда момчета!!! Чудесно се получава!!! =D> =D>
uho - специалист
Колеги, а това може ли да се използва и за камината на Грейко?
За камина Грейко има готов модул на Натурела (ако не се лъжа струваше 83лева)който се монтира под дисплея за управление и е с доста функции.
uho - специалист
eliostv написа:
За камина Грейко има готов модул на Натурела (ако не се лъжа струваше 83лева)който се монтира под дисплея за управление и е с доста функции.
Така е, има го, но минава през Натурелския облак, и не може да се интегрира в друга система.
А мен нещо са ме засърбели ръцете за цялостна Home automation система....
Та за това се интересувам дали мога да използвам това, вместо оригиналните Натурелски функции.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: