Най - вълнуващия въпрос зимно време.
estzvetanov - специалист
pavlovip написа:
Сега излезе нов проблем. Днес цял ден жена ми беше в къщи с малката и камината три пъти е загасвала. Причина препълнена кошница с неизгорели пелети. Работи два три часа, явно достига зададената температура и започва да обдухва, спира и после при започване на работа препълва кошничката и дава грешка със светлинен и звуков сигнал. Кои точно е параметъра за подаване на пелети да го регулирам и него и там как са зададени стойностите?
От кога имаш камината и като я чистиш чистиш ли между тръбите над горивната камера, защото този проблем може да се появи от запушено растояние между тях, при което въздуха не може да минава и се случва точно това. Другата причина може да е от кофти пелети и не добро запалване, но първо изчисти между тръбите и виж дали ще се оправи, ако не стане тогава ще пипаме паленето
pavlovip - напреднал
Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.
estzvetanov - специалист
pavlovip написа:
Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.
Дай параметри 0, 3, 4 и 22
и смени пелетите за начало. Има и детонации при паленето?
pavlovip - напреднал
estzvetanov написа:
pavlovip написа:
Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.
Дай параметри 0, 3, 4 и 22
и смени пелетите за начало. Има и детонации при паленето?
0-30; 3-150; 4-150; 22-200. Детонации не съм чул да има. Има припукване когато се нагрее, но детонации няма замомента.
kamina.alba18kw - специалист
Приятелю, преди седмица пипнахме пар 0 и вентилаторите на горе защото "чакам" все още онези хибави чамови пелети, който ползвах преди. Имам едно наблюдение. По моя преценка пелетите, който ползвам временно са леко влажни и паленето е малко трудно. Изпълва се камерата с дим и изведнъж "избумква" огъня и запалва. Няма детонация. Съвсем леко е. Не дрънчи капачето, което е горе. Искам да питам, дали може да се бутне нещо за по плавно палене. Вентилаторите ли. Или да сменям пак пелетите. Знаете това коства пипане на пар. 10 да я накарам да аи гори постоянно. :) Благодаря.
pojarnikara - специалист
Минима 12 чисти ли се от някъде другаде освен димогарните тръби отгоре? Отворих страничните капаци като очаквах там да има нещо за чистене на пепелта, но няма нищо.. .
estzvetanov - специалист
pojarnikara написа:
Минима 12 чисти ли се от някъде другаде освен димогарните тръби отгоре? Отворих страничните капаци като очаквах там да има нещо за чистене на пепелта, но няма нищо.. .
Като отвориш вратата и извадиш пепелника огледай мястото му, ще видиш планка хваната с 6 болта. Развиваш махаш планката и с прахосмукачката чистиш от двете страни в кухините и овора точно пред теб.
marin_ks - специалист
kamina.alba18kw написа:
Някъкви идеи как да се преборя с опушването на стъклото, не че ми пречи, но уюта е по голям като се вижда пламъчето :) Глупав въпрос но... #-o
Вдигай с по една единица въздуха при палене и при горене на мин и макс. Пар 3+4 трябва да ти е равен на 300 а пар 70 да ти е 150. Чистя го веднъж в седмицата, пак се зацапва в крайна сметка но ме устройва.
estzvetanov - специалист
pavlovip написа:
estzvetanov написа:
pavlovip написа:
Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.
Дай параметри 0, 3, 4 и 22
и смени пелетите за начало. Има и детонации при паленето?
0-30; 3-150; 4-150; 22-200. Детонации не съм чул да има. Има припукване когато се нагрее, но детонации няма замомента.
Настройките са ти добре, смени пелетите. Ако имаш още от тях пробвай пар. 0, 3 и 22 да ги вдигнеш с 10, а 4 да го намалиш с 10, но като смениш пелетите си ги върни както са сега.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Приятелю, преди седмица пипнахме пар 0 и вентилаторите на горе защото "чакам" все още онези хибави чамови пелети, който ползвах преди. Имам едно наблюдение. По моя преценка пелетите, който ползвам временно са леко влажни и паленето е малко трудно. Изпълва се камерата с дим и изведнъж "избумква" огъня и запалва. Няма детонация. Съвсем леко е. Не дрънчи капачето, което е горе. Искам да питам, дали може да се бутне нещо за по плавно палене. Вентилаторите ли. Или да сменям пак пелетите. Знаете това коства пипане на пар. 10 да я накарам да аи гори постоянно. :) Благодаря.
Пробвай пар. 22 даго вдигнеш малко и дано се получи

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: