Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
fbr написа:
+1 Има надпис 12А, така че най-вероятно си прав.
[-X Въобще не е прав. Сменете си мониторите или очилата.
Двигателя Е посочените 37kW.
А на табелката не написано 12 ампера.
Там пише 124/72 ампера.
:partyman:
fox_vt - майстор
На нашата преса 37 киловатовия мотор има около 20 А празен ход а по табела номинала е 67А. Реално работи от около 70 до почти 90А мерено със обикновени амперклещи и китайски амперметър за монтаж на табло със токов траф. Стартирането е звезда триъгълник без софт стартер, товара не е толкова голям.
Stefan88 - напреднал
Колеги , не съм толкова зле да не направя разлика между 37 и 3.7 кВ мотор. Двигателя е около 300 кг. Та някой има ли предположения защо работи на толкова нисък ампераж. Относно пускането звезда -триъгълник , няма как да стане защото триъгълника на този мотор е на 220 В, което по нашите стандарти няма как да стане затова е вързан на звезда и се пуска и работи само на звезда.
resistbody - майстор
Stefan88 написа:
Относно пускането звезда -триъгълник , няма как да стане защото триъгълника на този мотор е на 220 В, което по нашите стандарти няма как да стане затова е вързан на звезда и се пуска и работи само на звезда.

Я прочети малко.
Прикачен файл:
zvezda.PNG
Цяла книга си е това, стара но книга... не бай Пешо от махалата ми го каза...
Звезда, Триъгълник, Зиг-заг се казва..
Krass - майстор
Stefan88 написа:
Колеги , не съм толкова зле да не направя разлика между 37 и 3.7 кВ мотор. Двигателя е около 300 кг. Та някой има ли предположения защо работи на толкова нисък ампераж. Относно пускането звезда -триъгълник , няма как да стане защото триъгълника на този мотор е на 220 В, което по нашите стандарти няма как да стане затова е вързан на звезда и се пуска и работи само на звезда.
Пренавиван е.
kozl - майстор
:fball:
hidrazin написа:
fbr написа:
+1 Има надпис 12А, така че най-вероятно си прав.
[-X Въобще не е прав. Сменете си мониторите или очилата.
Двигателя Е посочените 37kW.
А на табелката не написано 12 ампера.
Там пише 124/72 ампера.
:partyman:
Е хвала на Хидразин. Я два чифта очили менкам и мазело. :lol:
Хидра на другата табела в дясно от тази "?/*" да не би да пише 220/130.
hidrazin - майстор
kozl написа:
Хидра на другата табела в дясно от тази "?/*" да не би да пише 220/130.
Искаш да кажеш какво пише в дясно от Δ/Y ???
Ми няма как да пише 220/130. Пише 220/380.
Пък и 220х1,73=380
Пък и човека е написал още в първия пост какво пише там...
:partyman:
lov - майстор
И аз също съм кьорав но виждам същото което Хидрата написа. :) Моите съмнения също клонят към пренавиван двигател но това може да се разбере само на място. Косвено поне ориентировъчно може да се разбере като му се измери максималния пусков ток с клещови амперметър.
Не е нормално толкова мощен двигател да се пуска директно без совтстартер ако ще и на празен ход. И после при най малкото натоварване да кляка.
Дай и една снимка на пресовата глава и на самата машина. Но така че да се виждат добре нещата. ще се опитан по тях да се ориентирам и за производителя ако мога.
kozl - майстор
Stefan88 написа:
Относно пускането звезда -триъгълник , няма как да стане защото триъгълника на този мотор е на 220 В, което по нашите стандарти няма как да стане затова е вързан на звезда и се пуска и работи само на звезда.
Е добре де къде е разликата в картинките? тригълник 220, а звезда 380 :?
Преди години пуснах заявка за закупуване на преносим генератор - монофазен >6 кW. Счетоводителите, ах тези счетоводки, ми стопираха заявката оти в складо се водил генератор - сделано в СССР, при това трифазен - чисто нов, залежал. Генератор с двигател от Москвич. Не помня каква беше мощноста му, но по-интересното е че беше 127/220 волта - монофазно/трифазно. И понеже немахме уреди на 127 волта, ползвахме го междуфазно. Вършеше работа ала голем кютук и лапа повече от москвето, оти за 50 херца, честота на тока двигателя влиза в обороти.
За това предположих 220/130, понеже нулата на втората цифра все пак се чете. Иначе аз не мога да схвана логиката на триъгълник да съответства 220 волта на намотките, а в звезда 380 :?

Тема "37 кВ двигател ,работи на 10 А" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: