• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob написа:
Ето го стъклона 2_3 дена
Много пепел бе. Какви пелети гориш?
bmahob - майстор
Иглолистни, но така черни с 3_4 вида пелети, такова стъкло да се притеснявам ли за горенето, друго като поработи на 5 поизгааря част от пеплта, дали пък тоз комин няма добра тяга, по рано лато бях с печка ,другия комин ползвах и дърпаше по добре, а тоя от камината беше др печка дето горече по зле с този,слабта тягаа може ли да ми дига т на изгорели и да прави това съсъ сттклото???
bmahob - майстор
Друг въпрос преди да местя гофрето, в мазето на този отвор имам розетка от пластмасовите дето капака се върти с отвори като врътна да се покажат отворите усещам с ръка полъха и като я оства така май камината разгаря подобре но с малко по високи т наа изг.газове така увеличавам или намалявам тягата при мен като отворя долу?
filmatoplo - майстор
И при мен е така ,идва въздух от такава розетка в банята ,при работа не се усеща много ,но когато вентилира смуче от там -стария метод с наплюнчването на пръста- да видиш от къде духа вятъра . :-D
bmahob - майстор
filmatoplo написа:
И при мен е така ,идва въздух от такава розетка в банята ,при работа не се усеща много ,но когато вентилира смуче от там -стария метод с наплюнчването на пръста- да видиш от къде духа вятъра . :-D
Мойто няма общо с това, при мен става въпрос че аз съм на втори етаж свързан в комин който почва от мазето и там като притворя розетката се променя горе при мен горенето
filmatoplo - майстор
Ти говориш директно за комина така ли .щото аз за това от къде си взима въздух да гори в затворен етаж .
bmahob - майстор
Именно...... аз въздуха го взимам директно отвън с тръба ф50, аз се вълнувам за комина за него имам дерзания
filmatoplo - майстор
Когато се отвори твоята розетка- тогава му спада тягата ,когато се затвори тягата се усилва .
bmahob - майстор
Пак не ме разбра после ще драсна една схема на компа
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Съвети за настройка на горивен цикъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: