• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Наскоро си купих външна батерия Amobis AM-P8000 - http://www.electronics.bg/product_info. ... d=21012950 . Батерията неработи а за рекламация да не става въпрос (понеже за да я върна трябва да платя на куриер, а цената за куриера е близка то тази на батерията). Та реших да се пробвам да я оправя и след като я отворих, забелязах че диодната индикация липсва, както и бутона за стартиране на батерията. :shock:
Бихте ли ми дали идея как мога да "побългаря" това нещо за да проработи?
Благодаря Ви! :)
Изображение
Изображение
Изображение
hidrazin - майстор
1.Пробва ли да я заредиш преди да я използваш?
2.Може да попиташ директния вносител на това китайско чудо:
„Роял Електроникс Трейд“
3.Никъде в описанието не пише че трябва да има бутон.
4.Диодната индикация не липсва - там си е и се вижда на снимките.
Тези неща и особено това, че не разпознаваш индикацията прави решението ти "да се пробвам да я оправя" за крайно неразумно.
Или си я върни в магазина или я занеси в близкия сервиз.
И разбира се винаги може да си купиш друга и по-истинска power bank а не това недоразумение.
Но пък за толкова пари, толкова...
:partyman:
hidrazin написа:
1.Пробва ли да я заредиш преди да я използваш?
2.Може да попиташ директния вносител на това китайско чудо:
„Роял Електроникс Трейд“
3.Никъде в описанието не пише че трябва да има бутон.
4.Диодната индикация не липсва - там си е и се вижда на снимките.
Тези неща и особено това, че не разпознаваш индикацията прави решението ти "да се пробвам да я оправя" за крайно неразумно.
Или си я върни в магазина или я занеси в близкия сервиз.
И разбира се винаги може да си купиш друга и по-истинска power bank а не това недоразумение.
Но пък за толкова пари, толкова...
:partyman:
В описанието на батерията пише че има бутон (мога да приложа снимка) и при зареждане на самата батерия (ако е изтощена) трябва диодната индикация да свети в червено. Когато искам да зареждам някое устройство, трябва първо да натисна бутона за да може диодната индикация да покаже колко заряд имам в батерията. Оставих батерията да се зарежда за около 5 часа, но никакъв ефект. Прав си за диодната индикация, вече я видях. Въпроса ми е как "аджеба" да пусна това нещо да работи? :)
П.П. Батерията я взех от Black Friday промоция за 10 кинта и не си заслужава да харча допълнителни пари по майстори.
Gnus - специалист
Ако волтажът на батерията е под 3 волта, можеш да я използваш като мишена за дартс.
Ако е над 3 волта, можеш да инвестираш още 1-2 долара в нова платка.
Virtex - майстор
Това с дарца изобщо не е добра идея, защото ако се пробие батерията може да стане доста неприятен пожар в нея, а покраи нея и да замине нещо друго.

Съживявал съм елементи от 0.5V-1V диапазона, така че е постижимо, стига да знае човек какво прави.
ESPACE - майстор
Virtex написа:
Това с дарца изобщо не е добра идея, защото ако се пробие батерията може да стане доста неприятен пожар в нея, а покраи нея и да замине нещо друго.
Тя ако е под 3V няма как да се запали, няма енергия в нея. Палил съм само добре заредени елементи. Изтощените не искат.
plamen6703 - майстор
Не е сигурно, народа е казал "Празна пушка, веднъж гърми... ", защо и "празна" батерия да не се запали :-D :partyman:
Junak - майстор
ESPACE написа:
Virtex написа:
Това с дарца изобщо не е добра идея, защото ако се пробие батерията може да стане доста неприятен пожар в нея, а покраи нея и да замине нещо друго.
Тя ако е под 3V няма как да се запали, няма енергия в нея. Палил съм само добре заредени елементи. Изтощените не искат.
Батерията не се пали от волтажа, а от окислението на лития при излагане на въздух /кислород/.
Virtex - майстор
ESPACE написа:
Тя ако е под 3V няма как да се запали, няма енергия в нея. Палил съм само добре заредени елементи. Изтощените не искат.

Възможно е. Не съм пробвал да нарушавам целоста на батерии, независимо дали заредени или не, само съм гледал какво може да стане. Но и нямам желание да пробвам де...
lov - майстор
Ми пробвай резни една с чикията през средата и гледай след малко какво става. :lol: Само че това упражнение го прави на открито.
И за питащия. С какво зарядно се опитваш да я заредиш тази батерия. Вероятно някъде в описанието му пише че трябва да подава поне 1 А че и отгоре. Иначе няма да тръгне никакъв заряд. Просто не разпознава зарядното. А кога е изтощена още по трудно. Измери с уред напрежението директно на нея и кажи какво показва и тогава мисли да ръчкаш по платката.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос свързан с външна батерия Amobis AM-P8000 8000mAh" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: