• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 176
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Аз взех старото Ламело от базар, но цената му беше много добра и инструментите му се заточват и няма да има повече набурване. Нека стоИ, все някоя бисквитка ще се наложи да се слага, макар, че имам достъп до ДОмино и евтини бисквитки. :)
nautilus33 - майстор
Някой може ли да даде мнение за това
Не разбирам до каква височина на материала може да реже на плота. Пише, че височината на плота се регулира до 33мм, т.е. до толкова ли може да реже?
Chefo77 - майстор
Никаква работа не върши това. Нито е пендула като пендула (прекалено некомфортна работа с падащата част), нито циркуляр като циркуляр - адски нестабилен плот. Имам малък и неприятен опит с Макита, а какви луфтове има този Айнхел, не е истина - него само съм го оглеждал.
Моят съвет - недей!
EDI - майстор
Моя също, не си давай парите.
fillme - специалист
Аз имах такъв на райдер, режеше до 4 см на плота, но е много нестабилно... не си струва. Както казва Chefo77 нито като пендула, нито като циркуляр върши свястна работа.
wanderer - специалист
  • щом е в работилницата да го броя ли за дърводелска хубавина? :-D
Прикачен файл:
IMG_9719.JPG
nautilus33 - майстор
И аз утре ще залагам. Накиснал съм го във вода от вчера, да се обезсоли колко се може повече. Колко време го държиш така притиснато, че аз четох за един ден и после се маже с подправките и се слага да съхне?

Извинявам се за оффтопика :)
Иначе се отказах от циркуляра. Благодаря за мнения :)
wanderer - специалист
ок. 24 часа притиснато, и даже го почнах още преди подправките.
Chefo77 - майстор
А на мен ми потекоха лигите ... :) :)
lavka86 - специалист
Красиви "дървени" изделия. И аз искам да притисна нещо такова, но сега само виси.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: