• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
lucrat, да не би за този зверски конденз да помагат стайните растения? Ако сте прекалили с тях го има този проблем. Преди години зимата у нас бе като ботаническа градина. Големи бенджамини, палми и фикуси и всички прозорци сутрин бяха в конденз. Понамалих растенията и вече всичко е ОК.

Ако има аквариум без покривно стъкло изпарението от него също може да играе лоша шега.
nautilus33 - майстор
Да разбутам малко темата. Някой ползвал ли е обезвлажнител SANG PD12-DAR? Има ги по практикер и някои други магазини.
caribi - специалист
Моя е такъв , върши работа , но не може да се спи на него шумен е. Неудобно е и това, че влагата на която да работи уреда се настройва с врътка, която е разположена на задния панел, цифрите са дребни трудно се виждат . В тех..... с ми го рекламираха че е с най ниски децибели , но разбира се лъжат !
nautilus33 - майстор
Понеже ми изпадна един втора ръка, на половин цена, запазен. та се чудя. И аз гледах, че го дават 49 децибела май, което би трябвало да е тихо, но щом казваш, значи явно лъжат. А, принципно ще го пускам най-вече вечер, че влагата тогава най-много се появява. А как е с резервоара. Понеже го дават, че улавя 12л на денонощие, което за осем часа ще рече около 4л, а резервоарът съответно е 2,5л.
plamen6703 - майстор
Те го дават, че улавя 12л на денонощие, но ако има какво да улавя :wink: Не ми се вярва при теб да има такава влага :) От Практикер имам един, който беше тяхна марка "Budget", още работи и на всичкото отгоре върши и работа. :partyman:
nautilus33 - майстор
Надявам се, че няма да има толкова, но си има бая. Поенже си мислях за тези на церезит, но казват, че не вършат работа. Та, за това съм се насочил към електрически. А този го намерих на изгодна цена.
vacko - помощник
Малък мобилен или прозоречен климатик върши същата работа, че и затопля малко помещението ;)
Само че трябва и двата потока да са вътре, навън нищо да не излиза.
Chefo77 - майстор
Бихте ли описали какъв е капацитетът на отвеждане на вода на климатик в режим на осушаване?
Защото много силно си мисля, че грешите относно същата работа. :wink:
caribi - специалист
Климатика когато се пусне на обезвлажняване изстудява стаята! Обезвлажнителя го използвам след ставане от сън , пускам уреда, настроен на 60 процента влага и си работи докато направи влагата до зададените проценти и така цял ден , преди лягане се изключва.
s_toshkov - специалист
Здравейте , имам BUDGET AD 1000 , закупих го от практикер преди повече от 5-6 години , не помня точно кога

Работеше много добре до преди 2-3 дни докато не открих че вече не събира абсолютно никава вода в казанчет си Вентилатора върти но само толкова

Подлежа ли на ремонт тези уреди ? Може ли да препоръчате сервиз във Варна ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: