Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kosta33 - помощник
Сподели мнение за камината.
indri72 - помощник
kosta33 написа:
Сподели мнение за камината.
Доста ме заболя като я купувах , но си струва всеки лев. Ползвам я от 01.10 всеки ден и до днес съм изгорил 40 торби. Отоплявам апартамент 1 етаж 80кв. с вътрешна изолация 5 см вата тавани и външни стени. Дограма има pvc , но не е нищо особено.Поддържам 23-24 градуса. Радиатори 64 глидера по500 и12 по 350 с терми глави + бойлер 80 литра. Около мен никой не топли. Работи между 10- 16 часа на ден и от момента на пускането не съм настройвал нищо. Почистване веднъж на седмица. Тази неделя и почистих отделението под димоотводните тръби и определено имаше нужда, беше почти пълно. Върти кошницата през 6 часа макар че ако си с качествени пелети няма нужда, гори винаги добре независимо какви пелети съм слагал , но от калориите зависи и разхода. Представителя на Равели е много коректен и разбран , не че ми се е налагало. Голям зор беше носенето на камината , със сигурност над 200кг.
pikelll - специалист
filmatoplo написа:
Биват ли пелетите на Ахира ,май са пловдивски район.
Миналия сезон бях с тях и ще ти кажа моите наблюдения. Както знаеш при всеки е различно и трябва сам да си прецени, кои са добри и лоши.
Горят добре като цяло загряват бързо водата.
В чувалите има прах което на мен не ми харесва. Друго което не ми харесва при тях е, че ми правят сажди по топлообменника.
Цената им е добра.
Това е от мен.
pondzi - напреднал
indri72 написа:
kosta33 написа:
Сподели мнение за камината.
Доста ме заболя като я купувах , но си струва всеки лев. Ползвам я от 01.10 всеки ден и до днес съм изгорил 40 торби. Отоплявам апартамент 1 етаж 80кв. с вътрешна изолация 5 см вата тавани и външни стени. Дограма има pvc , но не е нищо особено.Поддържам 23-24 градуса. Радиатори 64 глидера по500 и12 по 350 с терми глави + бойлер 80 литра. Около мен никой не топли. Работи между 10- 16 часа на ден и от момента на пускането не съм настройвал нищо. Почистване веднъж на седмица. Тази неделя и почистих отделението под димоотводните тръби и определено имаше нужда, беше почти пълно. Върти кошницата през 6 часа макар че ако си с качествени пелети няма нужда, гори винаги добре независимо какви пелети съм слагал , но от калориите зависи и разхода. Представителя на Равели е много коректен и разбран , не че ми се е налагало. Голям зор беше носенето на камината , със сигурност над 200кг.
А може ли модела на камината...
chani - помощник
pondzi написа:
indri72 написа:
kosta33 написа:
Сподели мнение за камината.
Доста ме заболя като я купувах , но си струва всеки лев. Ползвам я от 01.10 всеки ден и до днес съм изгорил 40 торби. Отоплявам апартамент 1 етаж 80кв. с вътрешна изолация 5 см вата тавани и външни стени. Дограма има pvc , но не е нищо особено.Поддържам 23-24 градуса. Радиатори 64 глидера по500 и12 по 350 с терми глави + бойлер 80 литра. Около мен никой не топли. Работи между 10- 16 часа на ден и от момента на пускането не съм настройвал нищо. Почистване веднъж на седмица. Тази неделя и почистих отделението под димоотводните тръби и определено имаше нужда, беше почти пълно. Върти кошницата през 6 часа макар че ако си с качествени пелети няма нужда, гори винаги добре независимо какви пелети съм слагал , но от калориите зависи и разхода. Представителя на Равели е много коректен и разбран , не че ми се е налагало. Голям зор беше носенето на камината , със сигурност над 200кг.
А може ли модела на камината...
три поста нагоре я пише
моля да напишете марката на едните и другите велинградски пелети. :)
indri72 - помощник
три поста нагоре я пише
моля да напишете марката на едните и другите велинградски пелети. :)[/quote]

Интер пелети са последните , които са най добри и фабриката била в Сърница.
Велинградските нямат име на торбите, много са бели ,което явно не е фактор за качество.
Комшията ходи при закупуването и каза че ги правят от трици на дърводелски цех. Продавача се казва Николай.
Тел. мога да дам на лично да не се сметне за реклама. Два месеца чакахме за 4 тона лятото.
LiquidSun - помощник
filmatoplo написа:
Тези ако не харесваш .кои други .Каква ти е камината може да иска настройки ,по какво съдиш че пелетите не биват .
Реших, че и аз може да съм в грешка. Та взех си още 2 чувалчета от румънските - пак не съм доволен. При едни и същи условия с другите пелети вдигам 22 градуса и си ги държа при работа на 1-ва степен, с румънските снощи с 4 часа работа едвам стигна 19.5
Може и до настройки да е.
Камината е EcoSpar Soalra 6kW.
Вчера взех за проба пелети от Брод ДА. Тези дни ще ги дествам, но на пръв поглед ми се виждат много ситни и се притеснявам да не падат през дупките на пепелника.
За съжаление от ТРОН ми идват скъпо на дребно, а цял тон не ми се взима - не очаквам да мога да го изгоря и ме притеснява да не овлажнее.
filmatoplo - майстор
Моите да Трон доста чаках ,цена 380 плюс транспорт на 50 км от Бургас и станаха по 425 лв за тон .
borkata99 - специалист
indri72 написа:
и ме притеснява да не овлажнее.
Имам schwaighofer от 3 сезона останали долу до котлето.
2 сезона ги ползвах и останах много доволен, в момента карам втори сезон с ТРОН и също съм доволен.
Та от време на време добавям по 2-3 чувала schwaighofer в бункера - не са мръднали за 3 години /нито се разпадат, нито са овлажнели/,
така че не се притеснявай. Горят си супер и си свиркат даже :lol:
filmatoplo - майстор
Нищо не им става на пелетите.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: