• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Диамантините имат посока на рязане, карбофлексовите не, режи си спокойно.
Kumay - майстор
От страната на надписите е ламаринения пръстен. Не е грешно да се монтира с пръстена нагоре - просто има опасност да затегне диска.
Avas_co - майстор
Kumay написа:
От страната на надписите е ламаринения пръстен. Не е грешно да се монтира с пръстена нагоре - просто има опасност да затегне диска.
И аз така го знам, та затова тия дискове, които ползвам нямат пръстен :mrgreen:
pif4o - специалист
Kumay написа:
От страната на надписите е ламаринения пръстен. Не е грешно да се монтира с пръстена нагоре - просто има опасност да затегне диска.
Малииии за тва ли било, веднъж на 230милеметровия флекс така беше затегнал един диск че нема ви казвам как съм го развивал, не го бях ползвал скоро а шаибите за стягане бяха алуминиеви, и сякаш нещо се бяха окислили към диска, с ключа никъв шанс, накрая стегнах на менгемето външната шайба и напънах с целия флекс та се разви, от там алуминия в кофата и ходих да си купя нови стоманени шайби :)
jekasus - майстор
И при мен само 230 са затягали, при малките 115 и 125 само за Райдъри мога да кажа лоша дума - вътрешния им D не отговаря на шайбите, лягат прекалено плътно, нямат вадене по-лесния начин...
И вече не поглеждам към тях, че често сменям различни дискове за различни работи :-D
Chefo77 - майстор
Днес минах през сервиза на Тръпкови и питах - Bosch GWS 850 CE, 7-115 E и т.подобни са на втулка. Преди са били с иглен лагер, не е проблем да се сложи такъв вместо втулката, но са с втулка. Да не се чудим повече :)
nikolov333 - майстор
Аз поръчах 9-125 вместо 850 СЕ, понеже е по-нов модел и май е с лесното регулиране и сваляне на предпазителя, понеже често го ползвам. Освент това е с метален капак на редактора и не е с прави зъби, което уж било по-безшумно, според клиповете. Единствения минус спрямо 850 СЕ, който намирам е в консумираната и отдавана мощност. При 850СЕ е 850/490W а при 9-125S е 900/450W т.е. по-неефективен, но не е болка за умиране. Ако са подобрили и електрониката за проблема с вдигането на оборотите при намаляне на товара, ще е много добре.. =D>
П.П.В Тръпкови е на 170лв., Но с доставката и наложения платеж ще мине 180..та го поръчах от другаде понеже ще ми го доставят безплатно за 180 с ДДС..
iivanov - майстор
Абе разправам ви аз , че козата е мъжка и това дето виси не се дои , ама ... :-D
EDI - майстор
Да, ама по-добре да сменяш втулки, от колкото зъбни двойки.
iivanov - майстор
Повтарям се - идеята ми е , че за ХОБИ втулката не е подходяща . Подходяща е за ПРОФИ използване . Явно от Бош са сложили втулката , защото ПРОФИТАТА са изпищели . Все пак е синя серия .
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: