• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
gogo7777 - майстор
Чираче написа:

Искаш ли наистина истински практичен съвет? :?

.......Разчертаваш пространството с успоредни линии на кръст.......
Това е много сложно бе..... :lol:
Нема да стане с мастар, по-скоро може да ползва кръстачката от елхата.....или от бидона със зелето :wink:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:

Това е много сложно бе..... :lol:
Нема да стане с мастар, по-скоро може да ползва кръстачката от елхата.....или от бидона със зелето :wink:
За някои сложно, за други елементарно. Може и да не разчертава, и да кара "на око". Но мастара е задължителен. Казвам как аз бих го направил, за да стане добре. Ако иска човека, никого не карам насила. :lol: Но пък може да е полезно за други хора.
gogo7777 - майстор
Признавам си, за мен е сложно да начертая дори две успоредни линии на кръст.
Инак ти схванах идеята....ама как и колко време тая пяна ще подпира дюшамето само ти знаеш :)
miliad - майстор
Винтовете подпират/май е по-добре болтове за дърво, по дебели са/. Пяната лепи и уплътнява. Отгоре през ОСБ трябва да се прикове с допълнителни винтове.
На този принцип има системи за сухи повдигнати подове. Но това ще е импровизация.
На теория би трябвало да стане, на практика не знам как ще се държи във времето.
velsi - Почетен майстор
Аз го правих това преди години. Някъде дори го бях споделил в тема, имаше и снимки. Купих си осб плоскости и поръчах да ми ги нарежат на квадрати 60х60 см. Намерих най-високото място и започнах да редя плоскостите все едно редя плочки, нивелирайки всяка една поотделно и равнината като цяло. С винтове към кривия дървен под и с подложки на всяко парче плоскост по краищата. След като свърших ходейки по новия плот навсякъде, където се усещаше някакво поддаване пробих отвори ф 8 мм и с пистолет вкарах монтажна пяна докато избие през отвора. Получи се доста прилична равна повърхност, върху която после наредих ламинат и стана доста добре.

p.s. Ето въпросната тема. Намерих я.
viewtopic.php?f=17&t=1487&start=10
  • 1
  • 2

Тема "Как да подготвя стар под(гредоред),за ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: