Мечтата на всяка домакиня
trevora - специалист
"Миялните и пералните са направени така, че горния капак да може да се маха. Това "спестява" един-два сантиметра. Обаче за котлоните няма да стигнат. Ако шкафа все още не е направен, може да коригирате цялата височина с примерно 5 см. Няма да е неудобно. Аз съм го вдигнал до 95см защото вградих пералня с горно зареждане
Стига да се връзва естетически с останалата част на кухнята естествено."

null,не подвеждай с информация,говорим за съдомиялна за вграждане,която няма капак.
malka_mitka,ако сложиш плот 4 см.,най-вероятно няма да имаш никакъв проблем,но пак трябва да провериш като си избереш модела на котлоните каква точно дълбочина имат,при повечето марки няма да имаш проблем.

Прикачен файл

157.jpg
157.jpg (38.25 KиБ) Видяна 15786 пъти
null - специалист
Извинявам се - не съм обърнал внимание, че е за вграждане :stumm:
malka_mitka - напреднал
Благодаря отново за точната информация!:) Първо ще купя уредите така ще е най добре :) А има ли мах. растояние до мрасния канал
trevora - специалист
Ами аз винаги съм ги поставяла около мивката,но предполагам ,че всичко зависи от дължината на маркуча който може да се намери на пазара,и все пак незнам дали пък не оказва влияние на налягането :?
Харалампи - специалист
Не знам за другите модели, но нашия маркуч е доста дълъг, около 1.5 м мин. Не ми се навира да го меря.
iolly_ - специалист
trevora написа:
Внимавайте във височината на цокъла,при кухня Н85 цокъл 10 см ,а при кухня Н90 цокъл 15 см. или вратата трябва да бъде 72 см.
Не разбрах това за цокъла..би ли ми обеснил някой.
shadowman - майстор
Аз не виждам смисъл цокъла да е повече от 100 мм независими дали височината на долния ред е 850 или 900 мм.
trevora - специалист
При Н90 и цокъл 10см,ще имате ядове с отварянето на съдомиялната на вратата.Лицето на вратата при тия размери вече не е 72 ,а 77 см.Вратата просто опира в цокъла и не може да се отвори на 90гр.

Прикачен файл

1573.jpg
1573.jpg (10.74 KиБ) Видяна 13642 пъти

Прикачен файл

img2small.jpg
img2small.jpg (20.99 KиБ) Видяна 13642 пъти
siscokz - помощник
Въпрос и от мен: Вратичката на съдомиялната за пълно вграждяне до каде трябва да стига на височина- колкото е тази на самата съдомиялна или така че да се сравни с височината на вратичките на шкафовете, т.е. по-висока от тази на съдомиялната? Надявам сече сте ме разбрали. В инструкцията пише че бутоните трябва да се натискат в затворено полужение на вратата, а как да стане като е вградена и копчетата стават невъзможни за достигане, осввен ако ПДЧ-вратичката не е с 3см по-ниска от другите. Става супер грозен луфт. Ще се надявам да ми отговорите. Благодаря предваритрлно!
shadowman - майстор
То зависи от миялната, в книжката трябва да е описано. Дай модел на миялната.

Тема "Вградена съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: