Най - вълнуващия въпрос зимно време.
liverpool-64 - специалист
Здравейте колеги и за много години! Аз като абсолютен новобранец в материята засега повечето време прекарвам в тоя прекрасен форум в четене.Много неща научих,за много неща ще питам ,но едно по едно.Сега по темата- горя иглолистни пелети на ИВИ 2008-Тетевен и едни без надписи на чувалите уж широколистни . Колкото теми има във форума не прочетох никой да пише и да гори от тях,но аз съм доволен.Широколистните са абсолютен боклук,но като незнам кой ги е произвел..... :finga:
magvt - специалист
Полвал съм Трон, украйнски и т.н. но сега въпроса опира вече и до цената, разширих освен вкъщи и в 2 цеха отоплението на пелети и въпроса е къде намирате евтини пелети в съотношение с качество, говорим за около 20 тона месечно

дайте примери ако имате с цена за тон и от кой производител са, слънчоглед не ща с него само проблеми
wpw - специалист
Ч.Н.Г. на всички колеги. За първа зима съм с пелети и поради липсата на време не можах да изчета цялата тази тема, но след като вече се набутах НЕ препоръчвам тези пелети http://peletimarket.com/portfolio/%D0%B ... %80%D1%87/
Котела се чисти по два пъти на ден, камерата се пълни с пепел до тръбата, от която падат пелетите и подпира падащите пелети и т.н. Нямат надпис на чувалите, влажността им е по - голяма от обявената, котела не може да развие мощност. Не КУПУВАЙТЕ ТЕЗИ ПЕЛЕТИ или поне вземете 2 чувала да ги пробвате. Не съм пробвал другите на тази фирма и за тях нищо не мога да кажа. Успех на всички през Новата година!
wpw написа:
Ч.Н.Г. на всички колеги. За първа зима съм с пелети и поради липсата на време не можах да изчета цялата тази тема, но след като вече се набутах НЕ препоръчвам тези пелети http://peletimarket.com/portfolio/%D0%B ... %80%D1%87/
Котела се чисти по два пъти на ден, камерата се пълни с пепел до тръбата, от която падат пелетите и подпира падащите пелети и т.н. Нямат надпис на чувалите, влажността им е по - голяма от обявената, котела не може да развие мощност. Не КУПУВАЙТЕ ТЕЗИ ПЕЛЕТИ или поне вземете 2 чувала да ги пробвате. Не съм пробвал другите на тази фирма и за тях нищо не мога да кажа. Успех на всички през Новата година!
''ИГЛОЛИСТНИ ПЕЛЕТИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ ОТ ГАБЪР, СМЪРЧ И ГЛЕДИЧИЯ''-цитирано от линка.
Това изречение нещо му куца.
tweety.vr - напреднал
Ние сме с "евтина горелка" капризна и изпробвахме всички възможни пелети в регион Пловдив, ТРОН, АХИРА, Ракитовските и какво ли още не пробвахме и имахме проблеми, шлака, не топлеха и т.н. Докато най-после намерихме нашите пелети - от с.Хвойна /Чепеларе/.Страшно доволни сме, дано си остане такова качеството.
http://pelletbg.eu/ 340-390 лв. за тон, зависи по кое време на годината се купуват.
А от Ракитово на 280 лв. лятото ги взехме, другите хора бяха доволни от тях,тестваха ги в чаша с вода /при нас имаше шлака, но нашата горелка е с най-кофти модел супло се оказа/.
milev5 - специалист
И моите 2лв :-D

Август месец купих 3т пелети на Полификс ООД от тази обява на цена 350лв/т за Варна.
Въпреки доставката закъсня с един ден всичко си беше точно.
Пелетите се палят лесно, няма шлака(най важното), и са калорични според мен колкото Румънските.Изхвърлям пепелта от пепелника на 2 седмици.
За 65кв жилище горя в момента точно 15кг на 24ч.Преди да сложа термостатите гореше малко повече.Като се подържа минимална 21гр във всекидвевната и толкова през деня в две от спалните.През ноща вдига до 24гр в спалните.В третата спалня целодневно е 23гр понеже дядо ми е зиморничев :-D

Общо взето съм доволен от разхода, за сега съм решил за другият сезон пак да взема от тях ако цената се задържи.
wpw - специалист
tweety.vr написа:
...,тестваха ги в чаша с вода....
Какво представлява този тест и какви изводи можете да си направите от него?
tweety.vr - напреднал
wpw написа:
tweety.vr написа:
...,тестваха ги в чаша с вода....
Какво представлява този тест и какви изводи можете да си направите от него?
Нищо особено, слагат ги в чаша с вода и те се разкисват. После гледаха дали има черна или сива утайка, пясък и т.н.
filmatoplo - майстор
Теста е само в горелката :wink: .
Svezar - специалист
Абе на 100% не мога да гарантирам,но на 80% след тест в чаша мога да кажа ,дали си заслужава да ги купиш, за да ги пробваш "на живо" :wink:

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: