Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
markov_75 - специалист
DMN написа:
markov_75 написа:
Не мога да кача снимка от телефона,понеже от там пиша,да видите как свети пробната лампа между фазата и нулата,все едно е контакт,а не ключ
Чакай малко сега - казваш, че в кутията на ключа има три края на проводници, нали така?
Единият е фаза. Къде свързваш пробната лампа? Предполагам, че единия край на пробната лампа я свързваш на фазата, в кутията остават още два края на проводници. И на двата ли свети пробната лампа спрямо фазата? Каква лампа използваш за пробна? Каква е лампата, която е на осветителното тяло? Отговори на тези въпроси, после ще питам още :) .
:partyman:
В кутията са три кабела.Единия е фаза.Пробната ми лампа и "купешка"с индикатори за напрежение.Като я дам между фазата и единия свети.Между фазата и другия не.По време на замерването няма свързано осветително тяло.При първия вариант като е свързал собсвеника ключа,му пада външният предпазител,при втория поставеното осветително тяло се светва.Затова не знам какво прави чиста нула в ключа и затова ви занимавам.
markov_75 - специалист
tzetz009 написа:
:? :? :? К'во се шашкате толкова от една "подготовка" за димер , на който му трябва постоянна нула ! Клиентите си менят мнението всеки час !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ако е това,значи съм открил ключа за палатката :supz:
tzetz009 - специалист
:-D :-D :-D Последния да затвори вратата ! Че много скреж навънка !

:partyman: :partyman: :partyman:
DMN - майстор
markov_75 написа:
Пробната ми лампа и "купешка"с индикатори за напрежение.Като я дам между фазата и единия свети.Между фазата и другия не.По време на замерването няма свързано осветително тяло.При първия вариант като е свързал собсвеника ключа,му пада външният предпазител,при втория поставеното осветително тяло се светва.
Ами това е! Всичко е точно!
markov_75 написа:
Ако е това,значи съм открил ключа за палатката
Те го казаха хората по-напред в темата - защо има "чиста" нула в кутията на ключа.
Затваряй вратата на палатката и светвай лампата :) .
:partyman:
nikolov333 - майстор
Нищо лошо не виждам в тази нула в конзолата. Даже е добре да я има винаги или поне от кутията до ключа да се пуска 3 жилен, за бъдещи модификации..
DMN - майстор
nikolov333 написа:
Нищо лошо не виждам в тази нула в конзолата. Даже е добре да я има
И аз съм на това мнение - няма лошо, даже си е удобство, както казваш. Но би трябвало както каза shadow__01 и както го е правил, тази "чиста" нула да е изолирана или по някакъв начин да е маркирана. То може и да е направено това в случая, но не стана ясно, дали :) .
:partyman:
ben84 - специалист
Ама оти тоя потребител мени майсторите насред проекта? То така става... Един мисли едно, друг друго...
hidrazin - майстор
Ето и отговора на загадката:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6Xan8v8rqgA[/youtube]
:partyman:
hidrazin - майстор
DMN написа:
Фа-мажор :-D .
Определено не е в Ми Минор ... :-D
:partyman:

Тема "Странна (поне за мен) инсталация на ключове за осветлене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: