• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте!

Ще монтирам кухнята си сам. Насочил съм се към дюбели fischer duo 10x80 с винтове 6x100. По-тънката стена е 12.5 (широчината на тухлата) + мазилка = около 15.5см. За по-дебелата стена, не знам от какви тухли е. Знам само, че е 25 см. Вероятно същите, но два реда една до друга.
Дупките ще пробивам бавно и внимателно (само с въртене без ударното с обикновенна бургия) с идеята да не троша тухлата. Дюбела го дават, че според/зависи от материала "става на топка" зад първата преграда.
Най-дългата релса, която ще ползвам ще е 180см (хвата със 6-7 дюбела) за 3 шкафа (всеки със широчина 60см).

Питането ми е повече генерално към правилите подобно нещо - какво мислите за стратегията ми и материалите ? Здраво ли ще е ? Някакви съвети ?

Дюбелите:
Изображение

Тухлата изглежда ето така 3x5 (кутийки):
Изображение

Това е релсата:
Изображение
Изображение
http://www.ikea.bg/kitchen-and-applianc ... /60205664/

Благодаря!
muhala - майстор
http://www.misiamoiatdom.com/356-химиче ... монстрация

Не съм монтирал нищо в такива тухли, но ако го правя бих заложил на това по-горе
miliad - майстор
При тия тухли разчитай само на външната стена и мазилката, обикновено вътрешната стена се чупи.
10 мм дюбел е дебел, 6-8мм е достатъчно.Най-често ползвам 8/80 и 8/100. Гледай само главата на винта да е подходяща за отворите на пластината и шината. Този дюбел съм го ползвал, но 6мм за по-леки неща-хубав е.
Хубавото на тия шини е че като не хване дюбела в едната дупка , слагаш в съседната.
Може да вземеш различни по размер дюбели и да провериш кой е най-подходящ в случая. Монтажниците за това имат набор от различни видове и размери дюбели.
Принципно по два дюбела на стандартен модул са достатъчно, аз слагам по три. Гледам да са близо до куките на шкафовете + един в средата.
НО, винаги има изключения. Умната. :)

Иначе икейците много добре си описват как се монтира с такава шина. Прочети инструкцията и действай.
lov - майстор
Пробиваш отвора без удар но едвал и ще успееш без да счупиш вътрешните ребра.Голяма гадост са.
Та от мен съвет изпитан многократно и успешно. Взимаш най дългите дюбели които ти позволява стената. Купуваш и една пяна за лепене на изолационни плоскости. Пробиваш отвора и пълниш с пяната като издърпваш леко на зад тръбичката таака че да влезе във всичките кухини. Набиваш дюбела и ако можеш вкарваш и малко пяна така че да мине през него. С пистолет става лесно но с ръчната е малко зор но се получава с малко упорство. Чакаш да стегне около 15 минути и навиваш винтовете.
muhala - майстор
Малко в страни от темата, но сега се сетих как бяха монтирани старите шкафове в кухнята - гипсирани трупчета в мазилката. Само това.
miliad - майстор
Що? Съвсем по темата е. Който е вадил качествено положено трупче от стената знае за какво усилие става на въпрос.
Но метода на полагане е по-бавен. Всъщност колкото варианта с пяната.
Все още се налага да се ползва на места.
шоп - майстор
muhala написа:
Малко в страни от темата, но сега се сетих как бяха монтирани старите шкафове в кухнята - гипсирани трупчета в мазилката. Само това.
Аз и сега само така монтирам!
Така ме е учил стар дърводелец ( бог да го прости) трупчетата на трапец в стената + строителен гипс.. Досега никога не съм бил подведен.
radius - майстор
Аз, освен препоръчаните UX ползвах и SX https://www.fischer.co.uk/en-gb/product ... on-plug-sx така че е добре да има и от двата вида, ако с единия не е задоволително.
lov - майстор
С трупчвтата е отдавна остарял метод. Тогава не е имало ни дюбели ни с какво да пробиват. И аз съм го правил.
Не че отричам старите неща на пълно но то е като да правим къща от кал и слама.
  • 1
  • 2

Тема "монтиране на кухненски шкафове на тухлена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: