Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pandeli - напреднал
На 4-та степен 174 гр. на изг. газове, до 81 гр. на "водата", качество на пелетите-1, до други нямям достъп или не знам как да стигна. Тия показатели са за всички видове пелети и се постигат еднакво. Паленето при дозареждане на топло е придружено с детонация и "пуфкане" на дим от димоотводните тръби (кюнците), преди малко се случи, само, че за иглолистните румънски пелети е по -малко... :shock:
Vartasilver - специалист
pandeli написа:
На 4-та степен 174 гр. на изг. газове, до 81 гр. на "водата", качество на пелетите-1, до други нямям достъп или не знам как да стигна. Тия показатели са за всички видове пелети и се постигат еднакво. Паленето при дозареждане на топло е придружено с детонация и "пуфкане" на дим от димоотводните тръби (кюнците), преди малко се случи, само, че за иглолистните румънски пелети е по -малко... :shock:
https://youtu.be/4OA1vkMezkk
roland - специалист
nokoniko написа:
roland написа:
При всяко пускане ми светва сервизния ключ и пише Е108. Никъде не намирам ясно обяснение на проблема. Как да го оправя?
 Код Е101: Пожар или прегряване на водата
 Код Е105: грешка в датчик NTC2
 Код Е106: грешка в датчик NTC3
 Код Е107: грешка в термодвойка ТС2
 Код Е108: грешка в аварийния изключвател
 Код Е109: грешка в автомата за налягане
 Код Е110: грешка в датчик NTC1
 Код Е111: грешка в термодвойка ТС1
 Код Е112: прегряване на горивото
 Код Е115: обща грешка

Цитирам Насков:
1.Отваряш лявото ламаринено капаче.
2.Изваждаш двустранно и продухваш прозрачния маркуч, който виждаш.
3.Почистваш с нещо остро металния щуцер, в който влиза маркуча.
4. Палиш
Къде е това капаче и спрямо кое е ляво? Дайте снинка.
estzvetanov - специалист
pandeli написа:
Здравейте! Колко време работят вашите камини непрекъснато (в часове или кг. пелти). Моята Minima 12kW за 4-5 часа (и около5-6 кг. пелети) пълни кошницата и пелетите почват да се стичат по решетката. Пелетите са Търговищки Wolf 70/30 % широколистни/иглолистни Wolf.

Изображение
В топло време при дълга работа на ниските степени го прави този номер. Вдигни си оборотите на ветилаторите с по 10 примерно пар 24 и 28. Аз го имах същия роблем и така го реших друго нищо не съм променял.
nokoniko - специалист
roland написа:
nokoniko написа:
roland написа:
При всяко пускане ми светва сервизния ключ и пише Е108. Никъде не намирам ясно обяснение на проблема. Как да го оправя?
 Код Е101: Пожар или прегряване на водата
 Код Е105: грешка в датчик NTC2
 Код Е106: грешка в датчик NTC3
 Код Е107: грешка в термодвойка ТС2
 Код Е108: грешка в аварийния изключвател
 Код Е109: грешка в автомата за налягане
 Код Е110: грешка в датчик NTC1
 Код Е111: грешка в термодвойка ТС1
 Код Е112: прегряване на горивото
 Код Е115: обща грешка

Цитирам Насков:
1.Отваряш лявото ламаринено капаче.
2.Изваждаш двустранно и продухваш прозрачния маркуч, който виждаш.
3.Почистваш с нещо остро металния щуцер, в който влиза маркуча.
4. Палиш
Къде е това капаче и спрямо кое е ляво? Дайте снинка.
Изгледай клипа. На 2,20 минута се вижда прозрачния маркуч, а след 3,10 мин. се вижда и пресостата където трябва да се почисти. https://www.youtube.com/watch?v=bwOPLpvkuVs&t=63s
pandeli - напреднал
A как става това, т.е. как се стига до тия параметри, след като на дисплея опцията вентилатор се прескача от стрелките наляво и надясно(напр. след мощност отива на температура, вентилатора го прескача)? Освен това, вчера смених пелетите с румънски иглолистни и за същото време и количество тази сутрин гледам в кошницата няма нищо, чисто е и сандъчето под нея.
wpw - специалист
Според мен тази пепел е от калпави пелети. Бях писал в темата за пелети за едни ГГС пелети, които излязоха боклук. При мен с тези ГГС пелети, кошничата е в същото състояние и се пълни от изгарянето на една торба. И при мен от румънските пелети (две торби) нямаше никаква пепел! Аз съм с камина Екоспар Мини Максима 27 КВт.
nokoniko - специалист
pandeli написа:
A как става това, т.е. как се стига до тия параметри, след като на дисплея опцията вентилатор се прескача от стрелките наляво и надясно(напр. след мощност отива на температура, вентилатора го прескача)? Освен това, вчера смених пелетите с румънски иглолистни и за същото време и количество тази сутрин гледам в кошницата няма нищо, чисто е и сандъчето под нея.
https://www.youtube.com/watch?v=Giuo5bXc9BI на каква цена ги плати румънските пелети.
wpw - специалист
Аз ги взех на 8,5 за 15 кг.
pandeli - напреднал
Също на 8,5 за 15 кг, но на едро падат под тая цена, но си заслужава- не остават пепел и горат перфектно. Детонацията не е от тях, а от калпавите настройки, но и това ще оправя...

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: