• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mircho82 - помощник
Здравейте, днес също един път горелката беше изгаснала и се е задействала алармата, че няма огън. Маркуча беше пълен до металната тръба, установих че когато горелката влезе в модулация или резерв и работи на минимална мощност, пуска естествено по-малко пелети и тогава те се запират на ръба за свързване между маркуча и металната тръба. Получава се един малък ръб при посукване на маркуча. Преместих скобата по напред и ще видим.......
Настройките за сега са ми това, само че съм оставил темп на 60гр:
Изображение
pspavlov - помощник
Здравейте майстори, остана ми долна врата за котел Viadrus u22 с отвор за пелетна горелка Greyko rb20. Котела е ползван около 8 месеца така че е много запазена. Цена 120лв. За контакти с мен тел.0884073068 или на лична. Пращам с куриер за цяла България.

Прикачен файл

IMG_20180102_125250-640x853.jpg

Прикачен файл

IMG_20180102_125210-640x853.jpg
ventzi48 - специалист
На схемата на управлението е дадено термосъпротивление pt100/1000 за температурата на димните газове се снабдих с pt 1000. Когато го включих при работеща горелка тя се изключи и изписа грешка ,че няма датчик или е прекъснал. Опитах отново при изключена горелка но отново изписа грешка. Отметката в менюто е направена с фабричните параметри / 200 и 220 гр./. Има ли друг подход при включване на този сензор?
filmatoplo - майстор
Аз съм с датчик за димни газове ,когато си купих управлението то дойде стандартно със фотоклетка ,обаче за камина както съм аз трябва контрола да е по димни газове.Обадих се в завода и поисках да ми пратят датчика ,но ми казаха че платката трябва да я пратя при тях защото софтуера е различен с датчик за димни газове .И така - май не може да се подкара само с поставяне на датчика ,по добре питай в Натурела. :wink:
andy_forresite - майстор
Pt1000 иска да му се спази полярността. За pt100 не знам дали е важно това.
Колко жилен е твоят? При свързване на две жици от три, едната май беше жълта, а другата :? . Четох отдавна за тези датчици от любопитство ...
ventzi48 - специалист
Термосензорът е с три извода- два червени и един ширмовка. В упътването на сензора пише да се свържат двата червени заедно. Не съм сигурен какво трябва да е съпротивлението- 100 ома или 1000 ?
phantom_ - специалист
Аз си свързах такъв към платката без никакъв проблем,но е само с две жила и си го взех от тях.А платките имат разлика дали са за камини или за горелка само по познаването на огъня,едните за камина са по димни газове,а другите по осветеност за горелки :wink:
filmatoplo - майстор
Много по удобно е с датчик за димни газове ,нямам ядовете които ги има с фотоклетките ,няма губене на пламък и тем подобни.
judas - специалист
ventzi48 написа:
Термосензорът е с три извода- два червени и един ширмовка. В упътването на сензора пише да се свържат двата червени заедно. Не съм сигурен какво трябва да е съпротивлението- 100 ома или 1000 ?
Датчикът е с три жички - двата червени са накъсо (заедно на едната клема), за да отчита по-точно, белият на другата клема (няма нищо общос ширмовката).
Pt1000 = Pt100 x 10 - това от сайт в Нета - при 0ºC Pt100 =100Ω (което не ни касае особено, важното е контролерът да получи точната температура).
Малкия - специалист
Здравейте,
Забелязах, че при мен глидерите като ги почистя с четка са си променили цвета, направо са бели. Това от какво може да е и дали е няма да прояде чугуна. Предполагам, че са оцветяват от серните окиси.
Изгарям български въглища с горелка екоенергия.

Прикачен файл

WP_20180111_12_27_30_Pro.jpg
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: