Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
topurov - специалист
Здравейте,

Имам следния казус - наклонена стена (скат) от сламени бали. Трябва да се покрият с мазилка като финиш и да са защитени надеждно от водата. Мисля за следния вариант - върху балите закрепям (пришивам плътно) метална рабицова мрежа, минавам две-три ръце варова мазилка, за да се получи носещ слой с дебелина 3-4 см, следва грунд, две ръце шпакловка с фибри и стъклофибърна мрежа (възможно най-качествените), грунд, качествена силиконова мазилка като финиш.

Какво, Ви е мнението за подобна 'система'?

П.С. Моля да се въздържате от коментари относно балите. Да приемем, че имам покрив от сламени бали - как да го завърша, така че да ги защитя от водата надеждно (керемидите не са опция по ред причини)?
radius - майстор
Някаква по-здрава армировка май е нужна, напр. поцинкована мрежа за замазки. И като се слегне сламата, пак ще сцепи. Бетонови плоскости може ли да се ползват?
topurov - специалист
Ами бетонови плоскости и керемиди не са опция. А относно слягането - надявам се, че ако запазя балите сухи няма да има слягане или то ще е пренебрежимо малко. Тежеста, която ще носят е само на мазилката, а самите те са доста плътни...
Чираче - майстор
Още един Флинстоун в 21 век :lol:
chapara - майстор
Снега :? , или се бъзикаш :-D, а или защо мазилка, а не хидроизолация :?:
radius - майстор
Чираче написа:
Още един Флинстоун в 21 век :lol:
Е що се смееш сега, не може всички да са с термопанели и жеуезни мебели. :lol:
Що човека да не направи нещо различно, което да радва окото?
VLADO66 - майстор
Със сигурност тази мазилка ще запечата хубаво балите и ще изгният за нула време.
Руди - майстор
Смятам, че върху една скара от летви рабицовата мрежа
ще се опъне по-добре и няма да се налага да трупаш материал
за изравняване. Не съм сигурен дали мазилката е подходяща
за покрив, не е достатъчно гладка и ще събира мръсотия.
Освен това конструкцията е поддаваема и мазилката може да се
напука, особено основата от варова мазилка.

Пък като ще говорим за сламени къщи, защо не и дървени керемиди?
Дървото е леко и няма да запечата сламата.
ANGELI - напреднал
topurov написа:
Здравейте,

Имам следния казус - наклонена стена (скат) от сламени бали. Трябва да се покрият с мазилка като финиш и да са защитени надеждно от водата. Мисля за следния вариант - върху балите закрепям (пришивам плътно) метална рабицова мрежа, минавам две-три ръце варова мазилка, за да се получи носещ слой с дебелина 3-4 см, следва грунд, две ръце шпакловка с фибри и стъклофибърна мрежа (възможно най-качествените), грунд, качествена силиконова мазилка като финиш.

Какво, Ви е мнението за подобна 'система'?

П.С. Моля да се въздържате от коментари относно балите. Да приемем, че имам покрив от сламени бали - как да го завърша, така че да ги защитя от водата надеждно (керемидите не са опция по ред причини)?
хаха я дай една снимка,че ми стана интересно.
Ако имаш покрив от слама то значи не си в България а на о.Бали :) като завали една градушка с големината на кестен тая мазилка как ще спаси покрива от протичане.
иначе можеш с рабица и вар,но не с мазилка после а с течна хидроизолация тя има ефект.
Интересното е какъв е тоя покрив за какво ще се използва,защо отгоре има бали,ако попадне влага в тях,ще улегнат и тая покривна схема дето си я измислил отива по дяволите.
Няма ли вариант тоя покрив да си има една лека дървена конструкция.

Тема "Силиконова мазилка като хидроизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: