Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
atn
Здравейте.
Купих готварска печка. Нея вече я свързах, обаче имам малки затруднения с твърдата връзка. Инсталацията е трипроводна.

Изображение
Това което ме обърква са металните части които имат мост към 2 и 6. Искам да съм сигурен преди правя каквото и да е.
Значи, ако не греша към 2 и 6 ще минат нулите? Заземителният проводник може да е надругите клеми?

редакция:
Опс, имах предвид защитният проводник минава през 2 и 6 където има мост с металните части.
Последна промяна от atn на чет яну 11, 2018 7:49 pm, променено общо 1 път.
Keresteliev - специалист
Очаквай включване!

п.п. В духа на форума ще бъдеш посъветван да се обърнеш към:

1. Квалифициран специалист.
2. Доверен сервиз.
3. Лицензирана лаборатория, която да ти измери заземяването.

:?
kozl - майстор
atn написа:
Здравейте.Инсталацията е трипроводна.
А имаш ли ДТЗ на кръга за печката?
atn
kozl написа:
atn написа:
Здравейте.Инсталацията е трипроводна.
А имаш ли ДТЗ на кръга за печката?
Да.
kozl - майстор
Тогава корпуса на печката към защитния с 2 и 6. Нула и фаза към нагревателите през някои от другите номерирани.
Нулата не трябва да контактува с корпуса.
gogo7777 - майстор
Такива мостчета трябва да има и между 1 и 5, 3 и 7, 4 и 8. Там са за да не може винтчетата да наранят жиците при стягане особено за многожични проводници.

ПП......много рано захващате ДТЗ-то.
Последна промяна от gogo7777 на чет яну 11, 2018 8:01 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
Вариантите са:
1. Да ползваш останалите 3 клеми, които нямат мост.
2. Да махнеш моста с развиване на болтчетата или с клещи резачки.
3. Да не махаш моста, но на 2-6 да свържеш заземлението. Фаза и нула на други клеми, дето нямат връзка със замното.
и т.н.

Абе изобщо на 5 клеми, ако малко си напънеш мислителницата, все ще успееш да свържеш 3 проводника, без да направиш късо.

Успех!
atn
Благодаря за отговорите.
Малко обърках като писах отначало, но редактирах в последствие, че имам предвид защитният да мине през 2-6.
Очаквах 3 клеми в началото и като видях 4 с мост към металните части само се позачудих, да не би има някакъв специален начин.
По-добре да питам за всеки случай :)
gogo7777 - майстор
Снимай го тоя мост да го видим. Аз лично не схващам от обясненията ти какво искаш да обясниш. :)
kozl - майстор
atn написа:
Благодаря за отговорите.
Малко обърках като писах отначало, но редактирах в последствие, че имам предвид защитният да мине през 2-6.
Очаквах 3 клеми в началото и като видях 4 с мост към металните части само се позачудих, да не би има някакъв специален начин.
По-добре да питам за всеки случай :)
Има за тези, които разполагат с трифазна партида :wink:

Тема "Монтаж на твърда връзка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: