• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 176
Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Хвърлил съм око на масичка за оберфреза на Бош. Фрезата ми е деВалт, ама ставала за Бош масичката. Бях се приготвил да си я правя, отрязах от дебел шпертплат стените и "тавана" на "кутийката" дето ще служи за масичка, но сглобката се проточи твърде дълго. Междувременно стигнах до извода че ако аз я направя няма да има всички екстри които има Бош-овската.
la_bamz - специалист
Здравейте,
Изпаднах в малко кофти ситуация. В работилницата ползвам правен настолен циркуляр, т.е. метален плот с ръчен циркуляр отдолу. За съжаление започна да прави проблеми и се оказа, че частите ще струват колкото нов. А в момента ми се налага да ползвам такъв интензивно следващите няколко седмици. Не е удобно да нося някъде другаде по 2 причини. Едната е, че 2 кубика материал са вече в работилницата, а другата по-основната - работя основно вечер по 2-3 часа(само тогава имам време).
Отдавна отлагам покупката на хубав настолен, а сега ще се наложи да го направя принудително. Та някой ако знае или случайно продава настолен циркуляр, имам 2-3 основни изисквания : Монофазен, поне 250 диск и ако е удобно малко по-компактен. Нови не съм заглеждал, защото това което искам е над 1500 лв, не ми се дават такива пари или поне не за такава машинка. Моля наистина някой ако има идея къде мога да намеря нещо сносно за не повече от 800-1000 лв. Нямам опция да чакам 1-2 седмици доставка от чужбина, защото ротора е заминал и не знам кога ще спре моя.

Благодаря предварително !!!
pgt - специалист
la_bamz написа:
Монофазен, поне 250 диск и ако е удобно малко по-компактен.
Я виж това да ли те устройва, че е в ценовия ти диапазон, ама е ново :wink:
Ако искаш старо гледай нещо по продавалниците ако изпадне иначе аз имам една девствена Рачо Ковача, ако ти върши работа ама си ми много далече :)
Chefo77 - майстор
Защо не отнесеш едно такова, докато събереш пари за хубаво?
cvetomir_77 - специалист
Моето мнение е, че и двете "машини" по-горе не стават за нищо. По добре си купи пак ръчен циркуляр и когато имаш време си поръчай от чужбина нещо качествено. В България дори и новите маркови стоки са боклуци (ВСИЧКО не само циркулярите, всичко което се предлага в България е последно качество без значение каква марка и на каква цена е - лично мнение основано на опит).
la_bamz - специалист
pgt - вариянт е, но това е повече преносимо отколкото стабилно.

Chefo77 - И предния беше временен и ... така 5 години, за това сега предпочитам и да платя повече да взема по-читава машинка.

Cvetomir_77 - Чак боклуци не са, ако нямаш повече пари вършат работа, комшията на вилата е с точно такъв енхел .. еми направи си 2 дървени постройки с него :). Зависи всеки кой как ги рабира. Но за Втората час от поста ти съм МНОГО склонен да не се съглася, не всико което идва е второ трето или каквото и да е там друго качество. Има такива неща, но повечето са в хранителна насока ... за техника не съм съгласен, занимавам се от 15 години в компютри и мога да твърдя, че разлика в 90 % от техниката за БГ и ЕС е една и съща ( за качество и цена говорим). Примери има много, но не всичко което се продава в БГ е по-некачетсвенно от "чужбината".
Chefo77 - майстор
А мислил ли си да вземеш нещо на лизинг? Зная, че за някои това е еретична дума, но помага да придобиеш това, което искаш, без да затваряш пари веднага.
А на Цветомир ще му кажа, че имам познати, които са ходили насам-натам по заводите в западна Европа и Китай. Никой не каза за отделна поточна линия за България, Балканския полуостров, Третия свят и т.н. Това, че от гледна точка на транспорт и логистика, мита и т.н. някои производителите разделят производството на региони, и производителят за нашият регион не произвежда достатъчно добри продукти не означава задължително, че е цялостна политика на фирмите. :wink:
cvetomir_77 - специалист
Chefo77 написа:
А мислил ли си да вземеш нещо на лизинг? Зная, че за някои това е еретична дума, но помага да придобиеш това, което искаш, без да затваряш пари веднага.
А на Цветомир ще му кажа, че имам познати, които са ходили насам-натам по заводите в западна Европа и Китай. Никой не каза за отделна поточна линия за България, Балканския полуостров, Третия свят и т.н. Това, че от гледна точка на транспорт и логистика, мита и т.н. някои производителите разделят производството на региони, и производителят за нашият регион не произвежда достатъчно добри продукти не означава задължително, че е цялостна политика на фирмите. :wink:

Отделни поточни линии определено нямат, но имат качествен контрол и то доста по прецизен от този в България, а всичко това го казвам заради собствени наблюдения. Всеки има право на избор. Аз никого не задължавам, само споделям мнение!
Kumay - майстор
cvetomir_77 написа:
Отделни поточни линии определено нямат, но имат качествен контрол и то доста по прецизен от този в България, а всичко това го казвам заради собствени наблюдения. Всеки има право на избор. Аз никого не задължавам, само споделям мнение!
Кога стана немец, та чак ариец! :lol:
Пълни глупости са, че качеството на машините за България е друго! При голямите марки на нашия пазар НЯМА директни доставки от завода. Доставките са от централите за Европа! И там нямат отделен склад с нискокачествени машини за България!
Ама щом " – Една съседка каза..."
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: