• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stefan33 - специалист
Отвора на фоторезистора го разширих още като бях с оригиналното управление-ефект ммм... никакъв или поне не този който очаквах.Мисля че реагира на интензитета на светлината -бял пламък и оранжево жълтеникав,не знам дали ме разбираш,силна и слаба светлина.Плюс това стоманата е много твърда-много трудно разширих отвора.
trunski - специалист
stefan33 написа:
Отвора на фоторезистора го разширих още като бях с оригиналното управление-ефект ммм... никакъв или поне не този който очаквах.
Благодаря за инфото. Значи този вариант отпада.
stefan33 - специалист
Прежалваш едни 200 лв/без wifi/ или 280 с вифи и нямаш проблеми с губенето на пламъка.Ще получиш и управление през интернет.
slavista - специалист
Къде мога да си купя читав маркуч , защото всяка година го сменям по 1-2 пъти? ф63 е в ташев и галвинг имало , но колко е читав не знам.. От преебалника има някакви оферти ,но по ми се иска да си го купя от магазин някъде в София :?
filmatoplo - майстор
Защо го сменяш ,когато е задръстен котела връща топло към маркуча и го стапя - тоеа ли ти прави.
Svezar - специалист
Аз все си мисля ,че какъвто и маркуч да сложиш при така описаната експлоатация няма да издържи,освен ако не е някаква метална оплетка ! То това му е една от функциите-ако се нагрее да се стопи,а не огъня да върви по него :idea:
trunski - специалист
stefan33 написа:
Прежалваш едни 200 лв/без wifi/ или 280 с вифи и нямаш проблеми с губенето на пламъка.Ще получиш и управление през интернет.
Мисля, че открих от къде идва проблема с показанията на фоторезистора.
Вчера при палене наблюдавах процеса от отвора на фотосондата, като я извадих навън.
Ситуацията е следната: Понеже слънч. пелети при мен палят по- трудно, съм увеличил първоначалната доза t4-12, и нивото на пелетите при първоначално зареждане е малко под отвора срещу фотоклетката. Като се запалят пелетите, пламъка се вижда през отвора срещу фотоклетката, но тези пелети като горят набъбват и постепенно нивото им в скарата се качва над отвора на фотоклетката и го запушва. Така фотосондата вече не вижда пламъка, а слаба светлина от овъглени пелети, като съответно показанията на t20 се покачват. Понякога дава грешка А1-липса на пламък, а понякога минава през грешка А2-отчитане на паразитен огън и прави повторна процедура по палене.
Мисля, че проблема може да бъде решен ако пробия още един отвор срещу сондата, но по-високо.
rabadjiata - помощник
Поздравления trunski!!! Направо си разнищил проблема с фото сензора.Пожелавам ти успех!От прочетеното до тук за керамичната запалка, отивам на идеята по-скоро да я присадя към старата.Много отдавна съм разглобявал горелката , но ще търся решение в тази посока.
trunski - специалист
rabadjiata написа:
Поздравления trunski!!! Направо си разнищил проблема с фото сензора.Пожелавам ти успех!От прочетеното до тук за керамичната запалка, отивам на идеята по-скоро да я присадя към старата.Много отдавна съм разглобявал горелката , но ще търся решение в тази посока.
Мерси, "rabadjiata" :)!
Опитвам се да подкарам горелката със слънчогледови пелети, безпроблемно, без сериозни инвестиции. То е ясно, че с "натурела", нещата ще заспят, но мисля и това управление да го излъжа. Имам още идеи, но първо исках да пробвам какъв ще бъде разхода, за да си направя сметка, дали си заслужава да се занимавам, защото в Софийско цената на слънч. пелети не е много евтина.
Споделям във форума впечатленията си, за да се ориентират следващите ентусиасти.

Относно запалката, не мисля, че керамичната пали по-лесно от оригиналната, дано поне е по-издръжлива.
При мен старата запалка си беше завита в тръбичката, и не се наложи да купувам нова. Само малко разширих старите отвори на 7,5 мм.

Между другото, реализирах идеята ти за стесняване на суплото с ламарина която да лежи върху рампата. Доразвих я, като изработих плоска скара и от двете страни, върху нея в суплото сложих шамотни плочи. Така отвора стана квадратен, но по-тесен дори и от Фероли Р-7. На ниска мощност /10-15 KW/h/, гори много добре, даже и със слънчогледовите изкара много плътен пламък.
Освен, че гори добре и шамотните плочи държат суплото по-топло и при следващо палене пали по-лесно.

Поздрави, и успех и на теб!
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: